Dnes je 25.septembra 2022, meniny má Vladislav

Urban jungle štýl u vás doma: Interiér plný prírody

Zelená a zase zelená

Tento dizajnový štýl poteší všetkých milovníkov prírody. Základom je vniesť do priestoru zeleň v podobe rôznych druhov izbových rastlín. Urban jungle má byť kontrastom k mestskému prostrediu. Skvele sa preto hodí aj do menších bytov v centrách rušných miest. Jeho krásu si ale môžete užívať, nech už bývate kdekoľvek. Ako sme už spomenuli, základným prvkom tohto štýlu sú práve rastliny, ktoré vnesú do interiéru zeleň a pozitívnu atmosféru. V zásade platí, čím viac rastlín, tým lepšie. V priestore zaradenom v urban jungle štýle nájdete rastliny na poličkách, na zemi aj zavesené vo vzduchu. Asi nikoho neprekvapí, že dominantnou farbou je zelená v najrôznejších odtieňoch.

Spálňa v štýle urban jungle
Zdroj foto: Photo by Beazy on Unsplash
Príroda na tisíc spôsobov

Rastliny nie sú jediným prírodným prvkom, po ktorom môžete siahnuť, ak si chcete u vás doma vyčarovať mestskú džungľu. Výberom akéhokoľvek prírodného materiálu v jeho prirodzenej podobe nešliapnete vedľa. Siahnite napríklad po doplnkoch z ľanu, ratanu, bambusu, hliny či bavlny a dreva. Výber je len na vás.

Myslí na ekológiu

Za týmto štýlom sa ale skrýva oveľa viac, ako by ste si mysleli. Nejde iba o to, priniesť prírodu k sebe domov, ale aj ukázať, že vám na nej záleží. Pri zariaďovaní sa preto môžete porozhliadať aj po kúskoch z druhej ruky, ktoré by inak ostali zabudnuté na skládke. Aj pri kúpe nových doplnkov alebo zariadenia, nezabúdajte na to, kde, za akých podmienok a z čoho boli vyrobené. Rovnako môžete skúsiť vyrobiť niečo aj vlastnými rukami z vecí, ktoré už nepoužívate. Otvorte dvere prírode aj fantázii.

Viete si predstaviť urban jungle štýl u vás doma? Napíšte nám do komentárov.

Mirka

Miroslava Kršková
Email Miroslava Kršková

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 7x
  • 0x
  • 0x
  • 2x

Pridať komentár k článku

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie