Dnes je 29.novembra 2023, meniny má Vratko

Varenie pod holým nebom: Čo vedieť o záhradnej kuchyni?

Varte, pečte, grilujte 

Kuchyňa pod holým nebom nie je iba o grilovaní. Pri správnom zariadení získate vo vašej záhrade plnohodnotné miesto na varenie. Čo by teda nemalo chýbať vo vašej vonkajšej kuchyni? Prácu vám spríjemní pracovná doska a drez. Len si predstavte, že už nebudete musieť odbiehať do domu. Všetko zvládnete priamo na čerstvom vzduchu. 

Takýto druh kuchyne vám otvára viacero možností. Ak máte radi gril, určite mu nájdite miesto. Pre milovníkov pizze môže byť ale zaujímavejšia domáca piecka na pizzu. Pre maximálne využitie záhradnej kuchyne môžete siahnuť aj po klasickej varnej doske. Vyberte si jednu možnosť, alebo ich skombinujte tak, ako chcete. Vy ste kráľom a kráľovnou kuchyne. 

Záhradná kuchyňa a počasie

Pri zariaďovaní exteriérovej kuchyne myslite na všetko, čo by mala spĺňať klasická kuchyňa. Vy si určíte preferencie. Základom je dostatok miesta na prípravu jedál aj umývanie riadu. 

Umývadlo či drez s tečúcou vodou vonku môže byť náročnejší projekt. Aby ste nemuseli ťahať vodu cez veľkú časť pozemku, premyslite si aj to, kde si záhradnú kuchyňu zriadite. Pokojne ju vybudujte pri stene domu, alebo garáže.

Tu však nekončíme. Keďže bude vaša kuchyňa vystavená aj poveternostným podmienkam, dajte si čas na výber správnych materiálov. Aby ste sa z nej tešili dlhé roky, voľte skôr odolné materiály, akými sú betón, kameň a nehrdzavejúca oceľ. Asi vás neprekvapí, že aj dlaždice a obklady by mali byť prispôsobené do exteriéru. 

Pomôcť chrániť záhradnú kuchyňu by vám mohla aj strieška alebo akýkoľvek prístrešok. Ideálom je, ak použijete prístrešok, ktorý v prípade, že si budete chcieť užiť slnečné lúče, stiahnete. 

A už len rozpáliť gril a vychutnať si chvíle strávené vonku s rodinou a priateľmi. 

Napíšte nám do komentárov, čo by nesmelo chýbať vo vašej záhradnej kuchyni. 

Mirka 

beevam
redakcia
Email redakcia

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 4x
  • 6x
  • 0x
  • 0x

Pridať komentár k článku

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie