Interiérové rolety: Ako dať dušu vašim oknám

Zariaďujete si nový byt či dom a pri pohľade na okná nie ste presvedčení, že žalúzie sú to pravé riešenie pre vás? Skúste porozmýšľať nad interiérovými roletami. Vďaka nim zostane funkcionalita žalúzií zachovaná, ale miestnosti vášho domu či bytu budú vyzerať oveľa dizajnovejšie ako s obyčajnými žalúziami.

0
5
Okenné rolety
Zdroj foto: Nongnuch_L on Shutterstock

Tak sa poďme pozrieť na to, aké možnosti pri výbere interiérových roliet máte.

Látkové rolety

Látkové rolety predstavujú akýsi roletový štandard. Množstvo svetla v interiéri si môžete prispôsobiť ich vytiahnutím či stiahnutím. Na trhu je množstvo látok, farieb a dizajnov, z ktorých si môžete zvoliť to, čo sa najviac hodí vám a prispôsobiť si ich farbu k interiéru.

Rolety deň a noc 

Tieto rolety by sa dali nazvať aj dizajnovými žalúziami. Disponujú dvojitou látkou, ktorá obsahuje priesvitné a plné pruhy. Ak nastavíte plné a priesvitné pruhy tak, aby sa striedali, svetlo vám bude prenikať do interiéru. Keď na seba plné pruhy nadväzujú, v interiéri nastane úplné zatienenie. Tak, ako látkové rolety, aj rolety deň a noc je si možné zvoliť v rôznych farbách a druhoch látky.

Plisé rolety

Plisé sú skladané látkové žalúzie, ktoré vášmu interiéru dodajú dizajn a poskytnú mu zatienenie presne šité pre vašu miestnosť. Pri plisé roletách si môžete vybrať rôzne druhy látok rôzneho stupňa zatienenia. Špecifikom týchto roliet je, že ich môžete sťahovať tak zhora, ako aj zdola, a tak prispôsobiť miestnosť vašim požiadavkám. 

Preferujete rolety alebo typické žalúzie? Napíšte nám vaše názory do komentárov. 

Matej

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte Váš komentár!
Zadajte Vaše meno tuto