Dnes je 25.júla 2024, meniny má Jakub

Nové veci do vášho domova už len čakajú, kým ich kúpite

No a kde by ste asi chceli spať?

Malé byty majú nevýhodu v tom, že sa do nich niekedy nezmestia veľké postele. Ak sa aj zmestia, napríklad v takej garsónke nemáte žiadny priestor na pozvanie známych alebo prechádzanie miestnosťou. Preto ľudia v takýchto situáciách volia jednoduchšie riešenie. Tým je rozťahovací gauč. Nejde o vyslovene zlé riešenie, ale z dlhodobého hľadiska určite nenahradí kvalitný matrac. Rovnako by vám to mohlo ublížiť zdravotne a v neposlednom rade by sa gauč rýchlejšie zničil a vznikali by akési priehlbiny.

Posteľ je kvalitná, kupovaná tak, aby vaša výška nebola hendikepom v prípade menších alebo naopak väčších ľudí. Pevný rošt, ktorý udrží aj silnejšie postavy a nakoniec samotný matrac, ktorý môžete kúpiť mäkký, tvrdý či dokonca niečo medzi tým. Každý má iné preferencie, ale na vašu chrbticu to bude mať rozhodne lepší vplyv a taktiež na kvalitný spánok. Ráno sa totiž budete zobúdzať viac vyspatí a oddýchnutí, možno aj po kratšom spánku. Postele ako také môžete kupovať ešte na základe iných kritérií. Napríklad úložný priestor je takmer vždy dôležitý, pretože sa tam dajú vložiť periny a preto nezaberú zbytočne veľa miesta v skriniach. Ak sa jedná o masívnejšie postele, ktoré majú operadlo, tak sa aspoň nemusíte báť lámania niektorých častí, ktoré je pravdepodobne častejšie u tých, ktoré držia na menších nožičkách. Skákanie na posteľ je v takom prípade zakázané.

Posteľ s úložným priestorom
Zdroj foto: AleksSafronov / Shutterstock.com
Nemusíte sedieť stále v jedálni

Sú aj iné časti bytu a druhy nábytku, ktoré sa hodia do každého bytu. Napríklad taký praktický PC alebo písací stôl. Aj keď máte notebook, tak vám môže niekedy dobre padnúť položenie na väčší stôl a sadnutie si na kvalitnú stoličku, nie len na tú jedálenskú. Mnoho ľudí ale nepotrebuje notebook a má stolový počítač. Ak totiž nepotrebujú počítač prenášať, je zbytočné investovať do notebooku. Počítač ale zaberie už aj viac miesta a preto je dobré hľadať stôl, ktorý je vyrábaný priamo s tým, že myslí na uloženie rôznych káblov, monitoru, klávesnice či samotného počítača. Materiálov je viac.

Dobrým kompromisom je drevo, ale hráči videohier, ktorý pri nich trávia naozaj hodiny času a potrebujú rôzne výhody, by vybrali kovový. Tie sú dobré aj pre prenosné počítače, pretože sa na nich potom notebook príliš neprehrieva. Jednou z variant je aj sklenená doska stola s drevenou alebo kovovou konštrukciou. Takéto stoly pôsobia fantasticky a luxusne, ale existuje možné riziko poškriabania skla, takže do detskej izby ho nekupujte. Výber je samozrejme len na vás, ale nie je dnes problém nájsť na internete desiatky až stovky kvalitných stolov, ktoré si môžete objednať a neskôr aj využívať.

Počítačový stôl
Zdroj foto: New Africa / Shutterstock.com

Ak by ste sa chceli u vás doma cítiť ešte príjemnejšie, môžete si na stenu nad stôl kúpiť pekný obraz s motívom, ktorý sa vám páči. Či už by išlo o krajinu, obľúbený film, zvieratá či iné dielo, rozhodne to domov ozvláštni a skrášli.

Beevam

beevam
redakcia
Email redakcia

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 1x
  • 4x
  • 0x
  • 0x

Pridať komentár k článku

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie