Dnes je 25.mája 2024, meniny má Urban

Interiérový dizajn by nemal zabúdať ani na predsieň

Funkčné a dizajnové

Aby bola vaša predsieň nielen štýlová, ale aj funkčná, myslite na úložný priestor. Siahnuť môžete po dizajnových stolíkoch, komodách či laviciach, na ktoré si môžete sadnúť. Pri výbere sa riaďte niekoľkými zásadami. Položte si otázku, na čo by mal nábytok v predsieni slúžiť. Na odkladanie kľúčov a iných drobností vám postačí menší stolík či polička. Ak potrebujete pri vstupe do domu i úložný priestor, zvoľte komodu. Na druhej strane myslite aj na veľkosť nábytku. Tú prispôsobte tak, aby ste sa v predsieni necítili stiesnene a nábytok vám neprekážal. V neposlednom rade sa nebojte investovať do kvalitných dizajnových kúskov, ktoré budú hlavnou hviezdou predsiene dlhé roky.

Vešiak vo vstupnej hale
Zdroj foto: Matus Labanc on Shutterstock 

Na nábytok sa nebojte položiť rastliny, vázy, či iné dizajnové kúsky, ktoré budú odrážať váš osobitý štýl a osobnosť. Aj miska na odkladanie kľúčov môže byť zároveň dizajnovým doplnkom.

Ak zostaneme pri dekoráciách a doplnkoch, do predsiene sa skvele hodí i obraz či plagát. Rovnako si však môžete na stenu vystaviť i rodinné fotografie.

Zrkadlá i výrazné akcenty

Ak je vstupná hala úzka, dekoratívny zrkadlový rám alebo zrkadlový obklad stien môže pomôcť, aby priestor vyzeral priestrannejšie. Navyše môže byť užitočný, ak potrebujete rýchlo skontrolovať svoj vzhľad predtým, ako vyrazíte.

Do väčších priestorov sa nebojte zvoliť aj výraznejšiu stenu či jej časť. Tú oživte ľudovými dizajnovými prvkami a príslušenstvom. Môžete ju tiež namaľovať výraznou farbou alebo ozvláštniť povrchovými úpravami, akými sú tapety, obklady stien, prírodný kameň, metalické farby alebo dlaždice. Pri výrazných prvkoch je však potrebné vybrať ich s citom a zbytočne priestor nezahltiť.

Ak nechcete v predsieni výrazné steny, môžete siahnuť po iných extravagantnejších kúskoch. Presne takým môže byť i luster či iné svietidlá.

Vzorované dlaždice
Zdroj foto: Nuchylee on Shutterstock

Priestor zútulnia a vnesú doň kus prírody aj rastliny. Ak v predsieni nemáte dostatok svetla, vyberte skôr tie, ktorým tieň nebude vadiť. Útulne môže pôsobiť i drevená podlaha či koberec. Ten však nie je v predsieni veľmi praktický a môže sa ťažšie udržiavať. Vzory na podlahu však môžete dostať i pomocou najrôznejších dlaždíc. Tie voľte v prípade, že steny ostanú v neutrálnych farbách. Výber vzorov a farieb podlahových dlaždíc je opäť len na vás a vašom vkuse.

Čo nesmie chýbať vo vašej predsieni? Napíšte nám do komentára pod článok a podeľte sa o inšpiráciu s ostatnými.

Mirka

beevam
redakcia
Email redakcia

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 8x
  • 2x
  • 0x
  • 0x

Pridať komentár k článku

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie