Zvažujete kúpu tepelného čerpadla? Toto by ste mali vedieť

Tepelné čerpadlo slúži na vykurovanie a ohrev vody v domácnosti. Okrem toho ním však môžete aj chladiť interiér. Čo všetko by ste ale mali vedieť predtým, než investujete do jeho kúpy?

0
8
Tepelné čerpadlo
Zdroj foto: caifas on Shutterstock
  • Ak rozmýšľate nad kúpou tepelného čerpadla, mal by byť váš dom dostatočne tepelne izolovaný. Preto tú tepelné čerpadlá vhodné práve do novostavieb či zrekonštruovaných nehnuteľností.
  • Aj keď je počiatočná investícia do tepelného čerpadla vyššia, prevádzkové náklady sú nižšie. Financie, ktoré investujete na začiatku, sa vám tak časom vrátia.

Vedeli ste, že? Vykurovanie tepelným čerpadlom je oproti elektrickému či plynovému spôsobu kúrenia finančne výhodnejšie.

  • Tepelné čerpadlo nie je priestorovo náročné. Samozrejme záleží na druhu čerpadla, no zväčša sa rozmermi dá porovnať s klimatizáciou. Niektoré čerpadlá sa dajú umiestniť do exteriéru, no niektoré vonkajšie jednoty sú doplnené aj o vnútornú časť.
  • Pri výbere čerpadla a jeho inštalácii si nechajte poradiť od profesionálov. Obsluha tepelného čerpadla je však jednoduchá.
  • Vaša domácnosť môže byť vďaka tepelnému čerpadlu i ekologická. Vykurovanie tepelným čerpadlom čerpá až 75% obnoviteľných zdrojov energie a zvyšných 25% elektrickej energie.

Máte skúsenosti s tepelným čerpadlom? Podeľte sa s nimi v komentároch pod článkom.

Mirka

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte Váš komentár!
Zadajte Vaše meno tuto