Tipy na darčeky: Vyrobte si jedinečné kuchynské utierky

Chcete tento rok obdarovať vašich blízkych jedinečnými kúskami, ktoré vyrobíte sami? S našim postupom vyrobíte unikátne kuchynské utierky. Pustite sa s nami do toho už teraz!

0
4
Kuchynská utierka
Zdroj foto: Anna Bogush on Shutterstock
Čo budete potrebovať?
  • Jednofarebné utierky bez vzoru
  • Farba na textil
  • Pečiatky
  • Špongia
  • Kartón
  • Žehlička
Postup

Utierky môžete pred prácou oprať a vyžehliť. V procese tvorby sa vám nebudú zbytočne krčiť. Pracovnú plochu si pripravte tak, aby ste mali všetko po ruke. Na stôl si položte kartón, aby ste ho nezašpinili a neznehodnotili.

Tip od nás: Utierky by mali byť bez vzorov. Farba utierok je však na vás. Pri výbere farieb sa riaďte vkusom človeka, ktorého chcete obdarovať. Ak si zvolíte utierky tmavšej farby, kombinujte ich s bledými farbami na textil a naopak. Aj pri výbere pečiatky sa nebojte popustiť uzdu svojej fantázie. Siahnuť môžete po vianočných vzoroch, ale i po tých, ktoré vystihujú toho, komu je darček určený.

Utierku si vystrite na kartón. Na špongiu si naneste rovnomerne farbu na textil a otlačte do nej pečiatku. Následne môžete začať vytvárať vzory na utierke podľa seba. Dajte ich hustejšie vedľa seba v pravidelnom rade, alebo ich otlačte náhodne, kdekoľvek na utierke.

Všetko nechajte uschnúť. Ak je na textilných farbách uvedené, že ich treba po uschnutí aj prežehliť, urobte tak. Ak nie, môžete utierky zabaliť a darovať.

Aké vzory by ste si vybrali na utierky do kuchyne vy? Podeľte sa o inšpiráciu s ostatnými v komentároch pod článkom.

Mirka

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte Váš komentár!
Zadajte Vaše meno tuto