Dnes je 23.júla 2024, meniny má Olga

Riešenie malej podkrovnej spálne? Využite priestor na maximum!

Ako si poradiť so šikmým stropom

Prvá vec, ktorej musíte pri zariaďovaní spálne v podkroví čeliť, je šikmý strop. Ten sa dá využiť dvoma spôsobmi:

  • umiestniť posteľ pod šikmý strop,
  • umiestniť pod neho nábytok na mieru.

Pokiaľ sa pod šikmý strop zmestí posteľ, na ktorej sa budete môcť aj posadiť bez toho, aby ste si zakaždým spravili hrču na hlave, preferujte tento variant. To, ako posteľ pod šikmý strop umiestnite, záleží na tom, či zariaďujete spálňu pre jednotlivca alebo pár.

Spálňa
Zdroj obrázka: HamsterMan / Shutterstock.com
Spálňa v podkroví pre jedného

Malá spálňa v podkroví, ktorá bude slúžiť len pre jedného človeka, je snom každého malého dieťaťa. Prebuďte v sebe opäť to malé dieťa, ktoré vo vás stále je, a spomeňte si, po čom ste túžili, keď ste boli malí. Posteľ umiestnite tak, aby jej dlhšia strana kopírovala stenu a vy ste tak spali vodorovne so šikmou strechou. A aby sa vám v podkroví spalo ako na obláčiku, pozrite sa, aké sú na trhu dostupné matrace. Tie vám totiž doprajú kvalitný a príjemný spánok, najmä tie vyrobené z lenivej pamäťovej peny.

Spálňa
Zdroj obrázka: Photographee.eu / Shutterstock.com
Ako zariadiť podkrovnú spálňu pre dvoch

Pri zariaďovaní podkrovnej spálne pre dvoch umiestnite posteľ tak, aby bola čelom ku šikmému stropu alebo k oknu. Zamerajte sa predovšetkým na to, aby bola posteľ prístupná z oboch strán. Ideálnou voľbou do postele sú partnerské matrace, ktoré sa postarajú o pohodlie vás aj vášho partnera. Dôraz pri výbere postele klaďte vždy na kvalitný matrac, ktorý vám dopraje pokojný spánok.

Úložný priestor v posteli
Zdroj obrázka: KeetawatPhotography / Shutterstock.com
Ako vymaľovať podkrovnú spálňu

Aké farby zvoliť na stenu? Keďže miestnosti v podkroví sú typické tým, že sú malé a majú málo okien, stavte na farby, ktoré celý priestor opticky zväčšia. Takže siahnite po svetlých odtieňoch, napríklad po odtieňoch bielej, krémovej, staroružovej a svetlomodrej. Skvelým variantom, ako priestor rozšíriť, je taktiež zrkadlo, ktoré však neumiestňujte oproti dverám ani posteli. Ďalším skvelým nápadom sú obrazy do spálne. Zvoľte jemné motívy s kvetinami alebo krajinou.

Spálňa
Zdroj obrázka: Photographee.eu / Shutterstock.com
Kde zohnať úložný priestor

S malým priestorom súvisí taktiež aj to, že nemáte dostatok úložného priestoru. Podľa zásad feng shui by v spálni nemali byť veci skladované pod posteľou, pretože vám narúšajú pokojný spánok. Našťastie, existuje výnimka. Veci spojené so spánkom sa môžu, podľa tohto tradičného učenia, uchovávať pod posteľou bez toho, aby narušili energiu celej izby.

Pod posteľ je teda možné zaobstarať si úložné boxy, do ktorých uložíte náhradné obliečky a deky. Naplno využijete taktiež úložný priestor, ktorý ponúka skriňa a komoda. Veci nedávajte len do nich, ale taktiež aj na ne. Komoda môže poslúžiť ako skvelý kozmetický stolík a zo skrine sa môže stať nočný stolík.

Spálňa
Zdroj obrázka: Photographee.eu / Shutterstock.com
Posteľ, matrac a nevyhnutné veci

V prípade, že sú rozmery spálne skutočne minimálne, snažte sa každý priestor a každý kúsok miestnosti využiť naozaj na maximum. Pokiaľ nie je v izbe okrem postele, matraca na mieru a nočných stolíkov miesto na nič iné, skrine s oblečením umiestnite inam. V žiadnom prípade svoju podkrovnú spálňu neprepchávajte vecami. V príliš zaplnenom priestore by sa vám zle spalo.

Zariadiť si podkrovnú spálňu tak, aby bola útulná, nie je nič zložité. Keď sa zameriate na to, aby sa v nej vyskytovali len nevyhnutné veci a bola prakticky zariadená, bude radosť v tejto izbe pobývať.

Beevam

beevam
redakcia
Email redakcia

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 6x
  • 9x
  • 2x
  • 2x

Pridať komentár k článku

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie