Dnes je 30.septembra 2023, meniny má Jarolím

Technológie pre zdravší vzduch na doma

Čerstvý, čistý vzduch bez zápachu nie je len výsadou prostredia v prírode a v jej okolí. Vďaka užitočným tipom a modernizáciám si tento pôžitok možno dopriať aj doma – pre lepší pôžitok kombinujeme ako bežné hygienické, tak aj technické vymoženosti. Ako postupovať, aby sme zdravie nasávali aj zo vzduchu?

Pravidelne vetraný, ale aj čistý vzduch?!

Každodenné vetranie všetkých miestností (aj kúpeľní a WC, resp. s použitím ventilátora) považujeme za rutinu. Uprednostňujeme rýchle, nárazové vetranie do 5 minút. Ideálne, keď podporíme prievan a miestnosti nakrátko „prefúkne.“ Vetráme za každého počasia, a to aj v mrazoch.

Faktom je, že vetraním (presnejšie prievanom) sa vzduch ochladzuje. V miestnostiach udržiavame teplotu 20 – 21 °C, neskôr sa vzduch lepšie ohrieva (najmä počas vykurovacích sezón). Garanciou však nie je ani čistý vzduch, ani jeho optimálna vlhkosť.

Ako dosiahnuť čistý vzduch v domácnosti?  

Popri všetkých cenných babských radách využívame pomoc inteligentných technológií šetrnej čističky vzduchu pri vysokej výkonnosti. To podnecujú chytré smart funkcie pri ovládaní aj na diaľku (mimo domu). V prvom kroku čistička rozpoznáva všetky nadbytočné, škodlivé častice vo vzduchu. Ich veľkosť sa môže pohybovať už od mikrometrov. Častice sa kumulujú do zhlukov, a tak efektívnejšie a vo väčšom množstve sú cez jednotlivé súčasti čističiek likvidované.

Aktuálne jedny z najpopulárnejších sú s likvidačným účinkom koronavírusu, vírusov chrípky A a sezónnych alergénov.

Aká je optimálna vlhkosť v interiéri?

Popri prevetranom a očistenom vzduchu nezabúdame ani na optimálnu vlhkosť do 60 %. Zatiaľ čo teplotu v miestnosti je v našich silách odkontrolovať, vlhkosť nie. Opäť sa spoliehame len na moderné technológie, a to na zvlhčovače, poprípade odvlhčovače vzduchu najčastejšie v kúpelniach, šatníkoch a všeobecne v starších domoch. Modely s regulovaným mechanizmom vyhodnotia aktuálne najvhodnejšie zníženie vlhkosti, a tak obmedzujú usádzanie vírusov.

Miroslava Kršková
Email Miroslava Kršková

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 0x
  • 6x
  • 0x
  • 0x

Nie je možné pridávať komentáre.

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie