Dnes je 23.júla 2024, meniny má Olga

Znížte svoju uhlíkovú stopu – objavte penny board

Predstavte si, že bývate na treťom poschodí bytového domu a pracujete vo vzdialenom kancelárskom komplexe. Do práce by ste mohli ísť pešo, ale trvá to 8 - 10 minút, vzácny čas, ktorý by ste mohli stráviť ranným pitím kávy pred odchodom.

Ďalším najlepším nápadom, ako sa dostať do práce, by bol bicykel. Jediným problémom je, že bicykel vás bude stáť najmenej 300 eur, čo je nie je malá investícia, najmä ak počítate každé euro. Navyše, vo vašom byte nie je miesto na zaparkovanie bicykla, takže túto ťažkú ​​vec musíte každý deň nosiť hore a dole po schodoch. Len keby existovala iná cesta… dobrá správa, ona existuje!

Cestujte udržateľne

Riešením je penny board. Doska, ktorá je o niečo kratšia ako longboard, no zároveň menšia ako klasický skateboard, je na dochádzanie do práce, cestovanie, alebo jednoduché presúvanie sa po meste ako stvorená. Penny board ale nie je pre každého. Ikonické 22” a 27” penny boardy sú skvelé najmä vtedy, ak je povrch, po ktorom jazdíte rovný, a najmä sa na ňom nenachádza stúpanie ani prudké klesanie. V opačnom prípade môžu mať neskúsení jazdci problém.

Krátky dizajn tejto doske poskytuje citlivé ovládanie a uľahčuje cestovanie pomedzi ľudí a prekážky. Nemusíte nevyhnutne jazdiť rýchlo, vďaka čomu je jazda bezpečnejšia ako na klasickom skateboarde, ale stále oveľa rýchlejšia ako chôdza. Navyše, vysokokvalitné kolieska vyrobené špeciálne pre tento typ dosky sú super hladké a tiché, takže nikoho nerušia. Nie je teda žiadnym prekvapením, že penny boardy sa stali základným vybavením študentov, ale tiež pracujúcich miléniálov. Ak plánujete penny board využívať na cestovanie na dlhšie vzdialenosti (alebo ak ste len väčší človek), možno je ideálna o niečo väčšia 27” dlhá doska.

V porovnaní so štandardným skateboardom alebo cruiserom sú 22″ a 27″ penny boardy kompaktnejšie, vďaka čomu sú najpraktickejšou voľbou na prepravu, dochádzanie, či skladovanie. Nehovoriac o tom, že sú tiež ekologické.

Prečo práve penny board?

Ak vás zaujala myšlienka vlastnenia penny boardu, a premýšľate nad tým, do akej kvality investovať, odpoveď je jednoduchá – dostanete to, za čo zaplatíte. Najväčší rozdiel, ktorý si môžete všimnúť, je kvalita komponentov. Nekvalitné penny boardy sú pomalé a ťažké. Ložiská vo vnútri kolies sú mimoriadne nízkej kvality a pravdepodobne sa po krátkom čase zlomia. Všetky autentické penny boardy sa dodávajú s originálnymi ložiskami z nehrdzavejúcej ocele. Môžete tak bez problémov jazdiť všade, kam chcete.

Originálne kolieska majú navyše špeciálne zloženie so špecifickou tvrdosťou. To im dáva presné množstvo priľnavosti potrebné pre úžasný carvingový výkon dosky. Skutočná doska je tiež vyrobená zo špeciálnej plastovej zmesi, čo jej dáva dokonalú kombináciu flexibility a odolnosti pre dlhotrvajúci výkon. To oceníte najmä vtedy, keď váš lacný penny board po pár jazdách na slnku vybledne, praskne alebo sa začne odlupovať. Jednoducho, stavte na kvalitu – ochránite tým planétu hneď dvakrát!

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 7x
  • 0x
  • 0x
  • 0x

Nie je možné pridávať komentáre.

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie