Dnes je 24.apríla 2024, meniny má Juraj

Homestaging nie je iba trendom! Čo ste o ňom nevedeli?

Pri predaji nehnuteľností sa stále čoraz viac hovorí o homestagingu. Čo to je a prečo by ste o ňom mali vedieť aj vy?

Príprava nehnuteľnosti na predaj

Homestaging predstavuje celý rad krokov, ktoré pomáhajú pripraviť nehnuteľnosť na predaj po vizuálnej stránke. Cieľom homestagingu je zatraktívniť interiér domu, bytu, chalupy a iných nehnuteľností a podporiť tak ich predaj. Čo všetko je teda možné považovať za homestaging a aké výhody ponúka?

Homestaging začína pri odstraňovaní nedostatkov. Z pôvodného interiéru by mali byť odstránené všetky nadbytočné veci, ktoré by pútali pozornosť potenciálneho záujemcu. Osobné veci pôvodných majiteľov a zbytočné kusy nábytku je potrebné vyhodiť.

Ďalším krokom je upratanie a očistenie interiérov. Pri zanedbaných nehnuteľnostiach v pôvodnom stave je potrebné aj vymaľovanie stien a iné práce. No a v neposlednom rade prichádza na rad dizajn a inštalácia rôznych dekorácií. Použiť môžete vankúše, kvety, menšie dekorácie a podobe. Dôležité je všetko robiť s citom a mierou, aby v popredí zostal interiér.

Viac o homestagingu sa dozviete v inom článku na našom webe.

Výhody homestagingu

Takto pripravená nehnuteľnosť je na fotkách či vo virtuálnej prehliadke oveľa atraktívnejšia a zaujme aj vo veľkom množstve inzerátov. To znamená, že záujem o nehnuteľnosť bude vyšší, čím sa zvýši aj šanca rýchleho predaja.

Vedeli ste, že? Na homestaging nemusíte byť sami. Aj tu sa môžete obrátiť na profesionálov, ktorí majú s procesom prípravy nehnuteľností bohaté skúsenosti. Navyše sa dokážu na váš interiér pozrieť inak ako vy.

Investícia do kvalitného homestagingu sa vám určite vráti aj v podobe vyššej sumy, ktorú môžete za predaj nehnuteľnosti očakávať. 

beevam
redakcia
Email redakcia

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 1x
  • 0x
  • 0x
  • 0x

Nie je možné pridávať komentáre.

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie