Dnes je 13.apríla 2024, meniny má Aleš

 • Sponzorovaný Blog
 • 0
 • 28. marca 2024, 21:12
 • 7 m, 1 s

Online marketing pre stavebnictvo

Podnikáte vo stavebníctve a chcete, aby vaša firma rástla? V dnešnej dobe je nevyhnutné investovať do online marketingu. Naša marketingová agentúra Magneting má veľké skúsenosti práve s klientmi z tejto oblasti a v tomto článku sa podelíme o tipy, ako zvýšiť počet dopytov a získať viac zákaziek.

Web je základom online marketingu.

Často sa stretávame s firmami, ktoré chcú spustiť reklamnú kampaň na Google. Je zrejmé, že pred časom si robili research a hladali ako na to. Jednuducho hľadali “online marketing stavebnictvo”. Prvou vecou, na ktorú upozorňujeme, je stav ich webovej stránky. Ak je web zanedbaný a nefunkčný, kampaň nemá veľkú šancu na úspech. Spustiť Google Ads bez poriadne pripraveného webu je plytvaním peniazmi. Aj keď na Facebooku existujú reklamné možnosti, ktoré fungujú aj bez webovej stránky, aby sme klientovi skutočne pomohli zvýšiť tržby, je nevyhnutné mať kvalitný a funkčný web.

Ako by mal vyzerať kvalitný web v stavebníctve?

Jedným z kľúčových faktorov je dobre premyslená štruktúra webovej stránky. Ale ako túto štruktúru vytvoriť? Začíname dôkladnou analýzou kľúčových slov. Je dôležité pochopiť, aké služby hľadajú používatelia a akým spôsobom ich vyhľadávajú. Na základe tejto analýzy vytvárame štruktúru nového webu. Naša skúsenosť nám hovorí, že kľúčovými časťami webu sú stránky venované jednotlivým službám.

Často sa stretávame s tým, že stavebné spoločnosti majú všetky svoje služby uvedené na jednej podstránke “Služby”. Tento prístup často chýba logiku a neumožňuje efektívne vedenie reklamných kampaní v Google Ads. Odporúčame preto rozdeliť jednotlivé služby do samostatných podstránok, aby bolo možné efektívne cieliť na konkrétne vyhľadávacie požiadavky používateľov. Týmto spôsobom nielen zlepšíme účinnosť reklamných kampaní, ale aj organického vyhľadávania.

Čo by sme mali zahrnúť na podstránke venovanej konkrétnej službe?

Po základnom usporiadaní služieb je ďalším krokom navrhnutie podstránky pre danú službu. Osvedčilo sa nám zoznamovať sa so všetkými materiálmi, ktoré môže klient poskytnúť v súvislosti so službou. Na podstránke pre konkrétnu službu zvyčajne zahrňujeme nasledovné prvky:

– Úvodný opis služby,

– Prečo by mal potenciálny zákazník vybrať práve vašu firmu a službu – výhody služby,

– Galéria realizácií relevantných pre danú službu (napríklad na podstránke pre hliníkové okná nie je vhodné zobrazovať realizácie plastových okien),

– Referencie od zákazníkov, ideálne naviazané na danú službu,

– Certifikáty a ocenenia,

– Tím ľudí, ktorý sa stará o vašich zákazníkov,

– Kontaktný formulár na zbieranie dopytov,

– Kontaktné údaje, vrátane e-mailovej adresy, telefónneho čísla a sídla firmy s mapou.

Takto zostavená podstránka služby má dobré predpoklady pre umiestnenie sa na vyšších pozíciách v organickom vyhľadávaní Google a je tiež vhodná na spustenie reklamnej kampane v Google Ads.

Správna analýza je kľúčom k úspechu

Pred spustením akýchkoľvek reklamných kampaní je kritické mať dôkladne nastavenú webovú analytiku, aby sme mohli rozhodovať na základe skutočných údajov, nie len dojmov. V tomto procese nám pomáha nástroj Google Analytics, ktorý je bezplatný a poskytuje dôležité informácie o správaní používateľov na webe. Je nevyhnutné zamerať sa na správne nastavenie konverzií, ako sú dopyty alebo záujemcovia v oblasti stavebníctva.

Okrem hlavných konverzií je tiež dôležité sledovať mikrokonverzie, ktoré nám môžu poskytnúť užitočné informácie o úspešnosti kampaní, najmä v prípade nízkeho počtu hlavných konverzií. Takéto mikrokonverzie môžu zahŕňať napríklad zotrvanie na webovej stránke alebo scrollovanie obsahu.

Je dôležité si uvedomiť, že konverzie nie sú nastavené len pre vlastnú kontrolu výkonu kampaní, ale aj pre algoritmy reklamných platforiem ako Google Ads a Facebook. Tieto systémy sa učia z dát, vrátane konverzií, a optimalizujú kampane s cieľom dosiahnuť čo najlepšie výsledky. Investícia času a zdrojov do správneho nastavenia konverzií a mikrokonverzií sa tak rýchlo vráti, pretože strojové učenie umožňuje efektívne optimalizovať kampane a šetriť tak čas a peniaze.

Zvýšte okamžite počet dopytov pomocou Google reklamy

Ak potrebujete rýchlo generovať nové dopyty, spustenie reklamnej kampane v Google je jednoduchým a účinným riešením.

Pre úspešné spustenie kampane je dôležité splniť niekoľko predpokladov:

 1. Vaša služba musí byť dopytovaná, preto je kľúčové vykonať detailnú analýzu kľúčových slov na začiatku. Ak je vaša služba nová a nemá dostatočný objem vyhľadávaní, môže byť lepšou voľbou reklama na Facebooku, najmä cez formáty ako video.
 2. Máte funkčný web a pripravené vstupné stránky, ktoré sú pripravené na prijímanie návštevníkov z reklamnej kampane.
 3. Vaša analytika je správne nastavená, aby ste mohli efektívne sledovať výkonnosť kampane.

Pred stanovením rozpočtu si premyslite, koľko dopytov potrebujete mesačne a aká je priemerná cena za dopyt vo vašom odvetví. Na začiatku kampane môžu byť čísla horšie, no s postupným zlepšovaním sa výsledkov sa aj cena za dopyt znižuje. Odporúča sa zamerať sa na vyhľadávaciu sieť Google Ads, ak je váš rozpočet na reklamné kampane obmedzený.

Reklamný systém Google Ads ponúka možnosti vo vyhľadávacej sieti aj v obsahovej sieti. Pre začiatočníkov s menším rozpočtom je lepšie sústrediť sa na vyhľadávaciu sieť, ktorá sa zobrazuje pri vyhľadávaní na Googli.

Viac sa dočítajte o celkovom marketingu v stavebníctve na našom oficiálnom firemnom blogu.

Aký bol pre Vás tento článok?

 • 0x
 • 0x
 • 0x
 • 0x

Nie je možné pridávať komentáre.

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie