Dnes je 20.júna 2024, meniny má Valéria

Čo ponúka wellness hotel a čo kongresový hotel?

Ak vás už prestalo baviť domáca pohoda, zmeňte prostredie. Pri plánovaní dovolenky alebo pracovného stretnutia sa často stretávame s rozhodovaním sa, aký typ hotela si vybrať. Medzi obľúbené možnosti patrí wellness hotel a kongresový hotel. Ale viete, čo presne ponúka wellness hotel a čo kongresový hotel? Zistite aj rozdiely medzi nimi.

Wellness hotel: Oáza relaxácie a pohody

Wellness hotely sú navrhnuté tak, aby poskytovali maximálny komfort a relaxáciu svojim hosťom. Ideálnou lokalitou pre takéto hotely je často idylické a rozprávkové prostredie, ako je napríklad hotel na horách alebo hotel pri jazere obklopený dychberúcou prírodou. A ak si vyberiete wellness pobyt s masážami, zrelaxujete na 100%.

Hlavné charakteristiky wellness hotela

 • Relaxačné služby: Kľúčovou súčasťou wellness hotela sú služby zamerané na relaxáciu a regeneráciu, ako sú kúpele a masáže, sauna, jacuzzi a rôzne terapeutické procedúry.
 • Zdravý životný štýl: Wellness hotel ponúka programy zamerané na zdravie a pohodu, vrátane cvičenia, jogy alebo meditácie. V ponuke majú rôzne wellness pobyty, ktoré v balíku majú extra služby doplňujúce celý dojem z pobytu.
 • Prírodné prostredie: Wellness hotel sa často nachádza v prírodných lokalitách, ako sú hory alebo v blízkosti jazera, kde si hostia môžu naplno užívať prírodné krásy, nerušené prostredie a čerstvý vzduch.
 • Výhodné pobyty pre rodiny a páry: Wellness hotely často ponúkajú výhodné pobyty pre rodiny, ale aj pre páry, ktoré hľadajú únik od každodenného stresu a chcú sa naplno zrelaxovať a vypnúť hlavu.

Kongresový hotel: Centrum pre profesionálov a podnikateľov

Kongresové hotely sú na druhej strane zamerané na obchodné rokovania a organizáciu rôznych podujatí, ako sú konferencie, kongresy, semináre, workshopy, pracovné stretnutia či teambuildingy.

Charakteristiky kongresového hotela

 • Konferenčné a meetingové priestory: Kongresové hotely sú vybavené modernými konferenčnými sálami a miestnosťami pre stretnutia s vysokokapacitnou infraštruktúrou a potrebným technologickým vybavením.
 • Prístupnosť: Často sa nachádzajú v mestských oblastiach alebo blízko dôležitých dopravných uzlov, čoho benefitom je dobrá dostupnosť a možnosť organizovať podujatia aj pre účastníkov z ďaleka.
 • Služby pre biznis klientov: Ponúkajú prvotriedne služby ako rýchly internet, potrebné technické vymoženosti, miesto, kde je súkromie, ale aj pracovné strediská a služby na podporu rôznych podnikateľských aktivít v skupine.
 • Pobyty pre obchodné cesty: Kongresové hotely sú tiež ideálne pre obchodných cestujúcich, pretože ponúkajú pohodlné a efektívne prostredie pre prácu, ale aj odpočinok.

Rozdiely medzi wellness a kongresovými hotelmi

Pri výbere hotela je dôležité si uvedomiť rozdiely medzi wellness a kongresovými hotelmi.  Kým wellness hotely sú zamerané na relax a regeneráciu v prírodnom prostredí, kongresové hotely sa orientujú na podnikateľské a profesionálne potreby v mestskom alebo strategickom prostredí. Rozdiely sú aj vo vybavení, lokalite, službách a cieľovej skupine.

Vybavenie a Služby

 • Wellness hotel: Ponúka širokú škálu relaxačných služieb, ako sú kúpeľné a wellness procedúry, bazény, sauny, fitness a joga centrá.
 • Kongresový hotel: Je vybavený najmodernejšími konferenčnými miestnosťami a poskytujú služby ako rýchly internet, audiovizuálne technológie a podporu pre organizáciu podujatí.

Cieľová skupina a zameranie

 • Wellness hotel: Je primárne zameraný na jednotlivcov, páry alebo rodiny, ktorí hľadajú relax a únik od každodennej rutiny. Sústreďuje sa na zdravie, pohodu a regeneráciu.
 • Kongresový hotel: Spája sa s obchodnými cestujúcimi, organizátormi podujatí a konferencií. Hlavné je poskytnúť prostredie vhodné pre obchodné stretnutia, konferencie a iné business udalosti.

Aký bol pre Vás tento článok?

 • 0x
 • 0x
 • 0x
 • 0x

Nie je možné pridávať komentáre.

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie