Dnes je 25.mája 2024, meniny má Urban

Vykradnutie domu trvá 10 minút až pol hodinu

Kedy chodia?

V prípade rodinných domov je možnosť nečakanej návštevy cez deň aj v noci. Ideálny čas však je keď ste na dovolenke alebo v práci. Pomocníkom pre zlodejov sú aj sociálne siete, kde sa o túto informáciu podelíte. Ak je však zlodej skúsený, dokáže potichu vojsť aj keď ste doma. Trúfne prísť aj vtedy, keď vy sladko spíte. Preto ak máte alarm, zapínajte ho aj v noci.

Viac škody na majetku ako v hodnote ukradnutého

Často sa stane, že zlodej spôsobí viac škody pri poškodení zámku, dverí, okien, ako pri tom, čo ukradol. Kvalitný zámok by mal byť základ. Naviac, ak sa zlodej dostane dnu bez porušenia zámku, môžete mať problém s preplatením od poisťovne.

Slabiny majetku

Aj keď sa to tak nemusí zdať, slabosťou v rodinných domoch a bytoch bývajú práve vchodové dvere. Zlodeji často nemajú problém prekonať túto prekážku, a to veľmi rýchlo. Aj keď sa situácia zlepšuje, špeciálne bezpečnostné dvere sú ešte stále raritou. Práve tie dokážu ochrániť váš majetok. Vyšším stupňom ochrany je alarm.

Zlodeji radi volia ako cestu do domu okno do záhrady alebo balkónové dvere. Je výhodné investovať do produktov s bezpečnostným sklom a vystuženým rámom. A pamätajte – zlodeji často chodia cez pivnice, garáže alebo strešné okná. Rebríky radšej schovajte.

Vsaďte na istotu

Centralizovaná ochrana k vám vyšle behom pár minút zásahovú jednotku. To prispieva k okamžitému zatknutiu páchateľa a eliminuje nepríjemné dôsledky. Ideálne je, ak máte doma aj kamerový systém, ktorý pomôže s popisom páchateľa. Všetky prvky zabezpečovacieho systému sú skonštruované tak, aby rozpoznali pokusy o demontáž, poškodenie, či zistenie prístupového kódu. Práve zabezpečovací systém môže byť dôvodom, pre ktorý si zlodej vyberie iný objekt namiesto toho vášho. Pes často nestačí – a naviac, zlodej mu môžu aj ublížiť.

Image by Pexels on Pixabay

Keby náhodou…

“Poistenie je ako padák. Ak ho nemáte prvýkrát, kedy ho naozaj potrebujete, je veľká šanca, že už ho nikdy viac potrebovať nebudete.”

Poistenie domácnosti je asi najbežnejšie majetkové poistenie občanov. Predmetom tohto poistenia sú hlavne hnuteľné veci v byte, ale môžu to byť aj súčasti stavby (omietky, maľovka, podlahy, sanita…) a rôzne iné pripoistenia.
Pod pojmom zariadenie bytu rozumieme predovšetkým nábytok, osobné veci členov domácnosti, elektroniku, atď. Konkrétne všeobecné podmienky poisťovateľa definujú čo všetko je a čo nie je predmetom poistenia.

Pri poistení domácnosti by mal klient vychádzať z toho, aby poistná suma zodpovedala nákladom na jej znovu zariadenie v prípade poistnej udalosti. Niekedy je lepšie poistnú sumu aj trochu nadhodnotiť. Podpoistením sa totiž človek vystavuje riziku krátenia poistného plnenia.

TIP na záver: Ak nemáte dosť financií na kamerový systém alebo alarm, zaobstarajte si falošný. Zaklincujte to oznamom o stráženom objekte a zlodej si dva krát rozmyslí, či k vám príde. Ak musíte odcestovať, pomôcť so strážením môže aj sused alebo niekto z rodiny.

Máte osobnú skúsenosť so zlodejmi? Napíšte nám do komentára. Páčil sa vám tento článok? Zdieľajte ho so svojimi priateľmi.

MiMo

beevam
noprint
Email noprint

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 1x
  • 2x
  • 0x
  • 0x

Pridať komentár k článku

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie