S týmto adventným kalendárom u ratolestí isto zabodujete!

Čokoládové adventné kalendáre sú niečo, čomu sme viacerí nikdy nerozumeli. Každý deň v nich otvoríte jedno okienko a nájdete tam presne tú istú čokoládku ako včera. Dodnes si mnohí pamätáme na chuť nekvalitného stuženého tuku s príchuťou kakaa. Motivácia otvárať ho sa stratila vždy okolo 8. decembra, sladkostí bolo už po Mikulášovi dostatok.

0
65
vianočná ozdoba červený koník
Photo by Markus Spiske on Unsplash

Dnes sú síce čokoládové adventné kalendáre o niečo kvalitnejšie, ale prečo nimi trápiť svoje deti, keď môžete v rámci prípravy na Vianoce vymyslieť niečo oveľa kreatívnejšie?


Adventný kalendár pre deti musí byť do istej miery hra. Povieme vám niekoľko tipov a zásad ako vytvoriť kalendár na advent. Vaše deti budú skutočne ráno vyskakovať z postelí a každý deň sa čoraz viac a viac tešiť na Vianoce.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Fabelab (@fabelabdk),

Vhodné umiestnenie

Ak máte priestor, vytvorte z adventného kalendára dominantu domu. Aspoň do momentu, kým ho nevymení vianočný stromček. Ak robíte adventný kalendár pre deti, umiestnite ho tak, aby bol deťom dostupný a vedeli si z balíčka vybrať darček samé – hlavne pri menších deťoch. Uľahčí vám to vstávanie z postele cez víkendy, inak budú deti nedočkavo čakať pri nedosiahnuteľnom balíčku 🙂

Vhodné sú parapety okien, komoda pri televízore, adventný kalendár sa dá zavesiť aj na stenu

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Fabelab (@fabelabdk),

Adventný kalendár pre deti môže byť tvorený napríklad z jutových vrecúšok s dátumami – tie už dnes ľahko zoženiete v galantériách. Výborné sú však aj papierové vrecúška, malé obálky, prípadne recyklujte fľaše od detskej výživy. 

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa 🎄CHRISTMAS SQUARES🎄 (@christmassquares),

Čo dať do adventného kalendára pre deti?

Ak ste šikovní, balíčky naplníte naraz – počas jednej magickej noci. Alebo ich môžete plniť priebežne počas celého adventného obdobia. Do balíčkov dávame maličkosti. Tu je zopár našich tipov: farebná guma v tvare zvieratka, vianočná ozdoba, lego figúrka, sviečka z včelieho vosku…

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Amy Stanford (@houseofsparrows),

Samozrejme sú dni, kedy si tam deti nájdu cukrík, alebo inú sladkosť – 24 dní byť úplne kreatívny – to dokážu len tí najlepší „vianoční škriatkovia“. Najzaujímavejšie sú však dni, kedy sa v adventnom kalendári objavia úlohy a zadania.

Úlohy do adventného kalendára

Pri detičkách v škôlke je možné mať úloh viac, pri starších deťoch ich plánujeme hlavne na víkend. Ako úlohy do adventného kalendára použite napríklad:

  • Úlohy v domácnosti: párovanie ponožiek v sobotu, upratanie si izby, vytriedenie hračiek pre deti v detskom domove, umytie topánočiek na Mikuláša…

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Sanna (@sannak_84),

  • Úlohy týkajúce sa Vianoc: vyrobiť vločky z papiera, zavesiť svetielka v obývačke, ozdobiť stromček, pripraviť milý odkaz alebo kresbu pre niekoho koho ľúbim, napísať poďakovanie Ježiškovi, naučiť sa vianočný vinš alebo koledu…
  • Úlohy v správaní: povedať niekomu, že mu to pristane, poďakovať priateľovi, za to, že ho mám…:) 

Štedrý deň môže byť venovaný špeciálnej úlohe v závislosti na rodinných zvykoch a tradíciách. Takto učíme svoje detičky peknému správaniu a hodnotám, ktoré nám toto zázračné obdobie Vianoc prináša.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa The Protein Ball Co. (@theproteinballco),

Takýto adventný kalendár si síce vyžaduje viac práce, ale aj prináša oveľa viac radosti a vaše detičky ho určite ocenia a budú sa z neho veľmi tešiť. Ak ste sa inšpirovali našimi tipmi, pošlite nám foto do komentára.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Hanne Valtari (@lahiomutsi),

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Chrizel’s Artistry (@chrizelsartistry),

Mey

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte Váš komentár!
Zadajte Vaše meno tuto