Kúpa domu za rozumnú cenu nemusí byť len sen

Túžite po svojom vysnívanom dome, no máte hlboko do vrecka a váš rozpočet je obmedzený? Nemusíte zúfať, pretože na realitnom trhu sa dajú nájsť aj rodinné domy za veľmi dobré ceny. V tomto článku si tak v krátkosti vysvetlíme, ako kúpiť dom čo najlacnejšie.

0
36
drevený dom v horách
Obrázok od Free-Photos z Pixabay

Najdrahšie domy sa nachádzajú v centrách miest a v ich blízkosti. Týmto domom sa preto radšej vyhnite. Ich cena totiž častokrát vôbec nie je úmerná hodnote domu a celková cena je prestrelená len kvôli tomu, že sa dom nachádza v blízkosti centra. Čoraz častejšie ľudia vyhľadávajú domy v pokojných lokalitách. 

Ide najmä o rôzne menšie dediny v okolí veľkých miest. Ich vzdialenosť od miest je len pár kilometrov a navyše sú s nimi veľmi dobre prepojené vlakovým alebo autobusovým spojením. Preto ak hľadáte lacný dom s tichým prostredím, uvažujte o tejto možnosti. 

Inšpirujte sa krásou ľudovej architektúry pri hľadaní vášho vysnívaného domčeka.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Travel | Nature | Tiny Homes (@telltaletiny),

Cena domu závisí aj od veľkosti pozemku a preto si odpovedzte na otázku. Potrebujete veľký pozemok? Ak nie, tak by ste zbytočne platili tisíce eur navyše za metre štvorcové, ktoré vôbec nepotrebujete a nevyužijete. 

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Julien Delaye (@julien_delaye),

Preto je dobré už dopredu premyslieť koľko metrov štvorcových budete skutočne využívať. Existuje množstvo moderných riešení a chytrých vychytávok, ktoré vám môžu poslúžiť pri stavbe a užívaní vášho domčeka. 

Martin

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte Váš komentár!
Zadajte Vaše meno tuto