Dnes je 26.novembra 2022, meniny má Kornel

Nábytok z paliet – 4 jednoduché, lacné a funkčné typy

Výber a úprava paliet

Dobrým typom paliet sú tzv. Europalety, ktoré sú vyrobené z dreva a ich rozmery sú priamo dané 1200x800x144mm. Obvykle sú však vyrobené z drsného dreva, a preto je dôležité, aby sme sa vždy uistili, že sme drevo dostatočne obrúsili a upravili. V prípade úpravy dreveného povrchu mnohokrát postačí farba alebo lak.

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Möbelix SK (@mobelix_sk),

Prečítajte si  článok ako sa starať o drevo a drevené prvky a užívajte si krásu tohto materiálu ešte dlhšie.

Svoju pozornosť venujte aj dekoráciám ako sú napríklad poťahy alebo vankúše. Samotné textílie pridajú na útulnosti celého priestoru. Je dôležité vybrať pre ne ten správny materiál a farby. Najčastejšie sa odporúčajú zemité farby ako je napríklad hnedá či tmavozelená, no výnimkou nie sú ani oranžová, žltá či červená. Čo sa týka materiálu, tu sa fantázii medze nekladú. Dôležité je, aby ste sa vo svojom „malom raji“ cítili príjemne.

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Möbelix SK (@mobelix_sk),

Vonkajšie ležadlá, sedenie

Po ťažkom dni v práci či škole si človek potrebuje oddýchnuť. Ideálne pre vytvorenie relaxačného miesta sú napríklad vonkajšie ležadlá, kde môžete pozvať svojich priateľov spolu tráviť čas. Dizajn je jednoduchý a nevyžaduje zložitý postup.

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa I-living.sk (@ilivingsk),

Hojdačka

Rozprávkovú hojdačku si môžete vyrobiť iba pomocou paliet a povrazov. Nie je to nič náročné. Veľmi dôležitý je samotný výber miesta pre hojdačku. Nábytok z paliet je vhodné v exteriéri umiestniť do polotieňa, kde môžete nerušene relaxovať po celý deň.

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Bodnarka (@bodnarkashop),

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Meus móveis de pallets (@moveis.de.pallets),

Posteľ

Predsa len posteľ je stredobodom vašej spálne. Predstava, že ste si ju vyrobili sami jej pridá ešte na hodnote! Mnohí si nemôžu dovoliť drahú drevenú posteľ robenú na zákazku, a tak siahnu po takejto lacnejšej alternatíve. Taktiež veľkým plusom takejto postele je úložný priestor, ktoré palety svojou konštrukciou ponúkajú.

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Kateřina Linková (@bezegak),

Poličky

Čo sa týka štýlu interiérového zariadenia, veľmi moderným sa stal vidiecky štýl. Výborný nápad sú poličky z paliet. Nie je to len originálny spôsob získania úložného priestoru, ale je to aj skvelý prvok samotného vidieckeho štýlu.

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Buenos Aires Pallets (@bapallets),

A čo je na takomto paletovom nábytku to najlepšie? Ak vás daný výtvor omrzí alebo si budete myslieť, že o pár rokov už nebude trendy, jednoducho ho prestaviate a opäť si vytvoríte svoje originálne zariadenie. Tak čo, ideme do toho?

Veronika

noprint
Email noprint

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 4x
  • 7x
  • 0x
  • 0x

Pridať komentár k článku

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie