Dnes je 26.novembra 2022, meniny má Kornel

Prenájom záhrady. Nezanedbajte nájomnú zmluvu

Všetko pekne čierne na bielom

Možno si myslíte, že prenájom záhrady nie je žiadna veda a netreba si okolo toho robiť toľko starostí. Opak je však pravdou a ak ste sa rozhodli prenajať si záhradu, dôkladne si naštudujte všetky potrebné informácie. Najdôležitejšie zo všetkého je pozorne si prečítať zmluvu, ktorú vám prenajímateľ ponúkne.

S majiteľom záhrady je možné sa už vopred dohodnúť na určitých detailoch. On vám povie svoje predstavy, vy jemu zasa svoje. Dôležité je však to, aby to neostalo len pri ústnej dohode, ale bolo to zahrnuté aj v zmluve.

Majiteľ si možno neželá, aby ste na záhrade pestovali určitý typ plodín, či organizovali na tomto pozemku večerné posedenia. Preto je vždy dobré sa vopred dohodnúť a následne všetko spísať do zmluvy.

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Garden Gnome (@thegreatgardengnome),

Oplatí sa to?

Ak ste sa rozhodli pre prenájom záhrady, možno si kladiete otázku, či sa vám to vôbec oplatí. To si už musíte zvážiť vy sami. Vy viete, z akého dôvodu ste sa rozhodli záhradu prenajať a ako ju budete využívať. Podľa toho musíte aj zvážiť, či vám to za to stojí.

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa ✨Klaudia ✨ (@figielklaudiaa),

Cena prenájmu záhrady sa líši najmä od jej lokality a veľkosti pozemku. Obyčajne sa však cena pohybuje od 100 do 250 eur. Majte však vždy na pamäti, že ide o prenájom záhrady a tak nemôžete rátať s nejakými dlhými plánmi do budúcna, ako je napríklad výsadba ovocných stromov a podobne. To však samozrejme závisí od dĺžky trvania prenájmu.

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Gardeners of Ig (@gardenersofig),

Máte skúsenosti s prenájmom záhrady? Ak áno, tak sa v komentári môžete o ne s nami podeliť. Budeme sa tešiť na vaše postrehy.

Martin

noprint
Email noprint

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 1x
  • 7x
  • 0x
  • 0x

Pridať komentár k článku

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie