Čo s čím pestovať? Vďaka tomuto ťaháku budete mať úrodu ešte lepšiu

Vo dvojici sa žije lepšie a to neplatí len pre ľudí, ale aj pre rastlinky. Vzájomne si môžu vytvárať podmienky, ktoré sú pre nich priaznivé, no v zlej kombinácii si môžu rovnako škodiť. Skúste a uvidíte. S naším prehľadom to nie je žiadna veda.

0
302
Photo by @NeONBRAND from Unsplash
Prečo je im vo dvojici lepšie?

Dve rastliny môžu pri sebe nadmieru prosperovať, pretože si poskytujú vzájomnú oporu, na jar prilákajú viac včiel na opeľovanie, vytvárajú si tieň a navzájom si zhodnocujú pôdu. Obohacovanie pôdy zvládnu najmä bôboviny, ktoré dokážu viazať dusík rovno z atmosféry do zeme. Dokonca sa dve rastliny môžu ochraňovať proti burine či škodcom, nakoľko látky, ktoré jedna rastlina vypúšťa, vadia škodcom druhej rastliny.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa My Garden Stories🌳 (@mygardenigstories),

Nikdy spolu nepasujú

No sú aj také kombinácie, ktorým to spolu nikdy neporastie.

  • Nízkym rastlinám sa nebude dariť pri veľkom strome, či hustom kríku. Na takýchto miestach vzniká veľký nedostatok svetla.
  • Okolie stromu vlašského orecha je rovnako nepriaznivé, nakoľko pôda okolo neho obsahuje látky, ktoré iným rastlinám vadia. Z rovnakého dôvodu sa jeho listy nemôžu hádzať do kompostu.

O komposte sa dočítate viac v našom článku Kvalitný kompost za 18 dní? Ukážeme vám ako na to!

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Annette (@salz_.und._pfeffer),

Čo s čím pestovať

Aby sme len zbytočne nerečnili, máme pre vás pripravený prehľad najčastejšie pestovanej zeleniny, ovocia a byliniek. Zelené štvorčeky vám prezradia, ktoré rastliny sa k sebe najviac hodia.

photo by @ beevam

Pomohla vám nás prehľad, alebo poznáte iné osvedčené kombinácie? Napíšte nám do komentára a zdieľajte článok s priateľmi.

Baška

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte Váš komentár!
Zadajte Vaše meno tuto