Aróma difuzér – dizajnový doplnok, ktorý rozvonia váš domov

Čistí, zvlhčuje vzduch a rozvonia celý byt. Reč je o difuzéroch, ktoré sú šikovným pomocníkom do domácnosti. Prečo by ste si ho mali zaobstarať domov a z akých variant máte na výber?

0
75
biely aromadifuzér s éterickým olejom
Photo by Drew L from Unsplash
Aromaterapia, ktorú ocení vaše telo aj myseľ

Prírodné éterické oleje a esencie, ktoré si nakvapkáte do difuzéra majú okrem schopnosti rozvoňať byt, aj silu vyriešiť nejeden zdravotný problém. Levanduľa zaručí pokojný spánok a psychickú pohodu, citrusové vône a eukalyptus umožnia ľahšie dýchanie.

aroma difuzér bielej farby s éterickým olejom
Photo by S O C I A L . C U T from Unsplash
Čistý domov

Éterické oleje eliminujú aj choroboplodné zárodky, vírusybaktérievodná para pohlcuje čiastočky prachu. Vďaka rôznym esenciám sa môžete dokonca zbaviť pavúkov, múch, komárov a iných neželaných hostí.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Jellina | Content Creator (@jellinadetmar),

Typy difuzérov

Na výber máte tieto 4 druhy difuzérov:

  • Ultrazvukovýtichý, trvácnylacný rozptyľovač éterických olejov a vodnej pary. Nevyužíva teplo a tým pádom nenarušuje účinky esencií.
  • Tepelný – určite všetci poznáte aromalampy. Sviečka, ktorá zohrieva misku s vodou a tým rozptyľuje vôňu do vzduchu. Avšak vysoké teplo môže narušovať zloženie esencií a znižovať tým ich účinky.
  • Nebulizérneriedi esencie vodou ani teplom. Namiesto toho ich ako parfém, „rozbije“ na menšie čiastočky, ktoré sa rýchlejšie vstrebávajú, čím môžu účinnejšie pôsobiť na organizmus.
  • Odparovací – pomocou ventilátora transformuje kvapalinu na plyn, ktorý rozptyľuje do vzduchu. Esenciu však uvoľňuje do vzduchu nerovnomerne, čím narúša jej terapeutické účinky.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Saonah (@eenveganmeisje),

Máte obľúbenú vôňu, ktorú aplikujete do svojho difuzéra?

Baška

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte Váš komentár!
Zadajte Vaše meno tuto