Ako ochladiť svoj dom, byt či kanceláriu aj bez klimatizácie?

Aj vy ste náchylní na klimatizáciu a myslíte si, že jej prevádzka dosť stojí? Radšej si peniažky odložte do pokladničky a prečítajte si praktické rady, ako si spríjemniť bývanie v horúčavách aj bez klimatizácie.

2
41
Mladý muž vychutnávajúci svieži vzduch o svojo openspace office
Photo by @maclem.groupe on Instagram
Vypnite domáce spotrebiče

Pokiaľ sa chcete vyhnúť extrémnym horúčavám v domácnosti, vypnite domáce spotrebiče, ako sú napríklad počítač, nabíjačky, televízor a podobne. Všetky tieto spotrebiče sálajú do priestoru teplo, ktoré cítite. A už vonkoncom nehovoríme o pečení počas letných dní. Pokiaľ sa chystáte piecť alebo variť, nechajte si to radšej na večer, inak by ste sa mohli pri sporáku uvariť aj vy.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa OLOW (@we_are_olow),

Dajte kocky ľadu pred ventilátor

Ventilátor je v lete samozrejmosťou. Aby ste však jeho služby využili naplno, existuje pár trikov, ktoré by ste mali poznať. Ventilátor nasmerujte smerom k oknám tak, aby mohol teplý vzduch poslať preč. Pred ventilátor môžete umiestniť kocky ľadu, ktoré vzduch vo vašom dome príjemne ochladia.

Navlhčite záclony a závesy

Ak je to možné, navlhčite záclony, či závesy. Tým, že bude čerstvý vzduch z vonku fúkať dnu, bude ochladzovať celý interiér. Tento trik môžete vyskúšať aj so sieťkou na hmyz.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Me Blinds [Shop Blinds Online] (@meblinds),

Zatemnite okná

Veľmi efektívnym riešením je zabrániť slnečnému žiareniu, aby prenikalo do interiéru. Docielite to žalúziami, závesmi alebo roletami. Dnes je možné zohnať dokonca i žalúzie vybavené svetelným a tepelným senzorom, ktoré sami regulujú množstvo svetla a tepla v miestnosti.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa @windo_vango_co,

Toto bolo pár jednoduchých tipov, ako si môžete schladiť interiér svojho bytu či domu. Ak poznáte ďalšie, budeme radi, keď sa o ne s nami podelíte v komentári.

Martin

2 KOMENTÁRE

  1. mokry uterak na okne, ventilator co sa toci a rzhybe vzduch – my mame taky na stojane orava a ten nam vsetkym trom v kancli robi dni znesitelnejsie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte Váš komentár!
Zadajte Vaše meno tuto