Plastové dvere – spoznajte ich výhody a nevýhody

Vchodové dvere by mali byť nielen bezpečné, kvalitne spracované, ale aj estetické. Pri výbere vchodových dverí sa väčšinou rozhodujeme medzi dverami z masívu a plastovými dverami. Dnes sa pozrieme na výhody a nevýhody plastových dverí, ktoré sú stále viac obľúbené.

0
38
plastové vchodové dvere s kľúčom v zámke
Photo by George Becker from Pexels
Výhody
  • Jednou z najväčších výhod plastových dvier je ich cenová dostupnosť. Oproti dverám s masívneho dreva sú výrazne lacnejšie.

Plastové dvere sú veľmi bezpečné, za čo môže najmä kvalitné kovanie a masívne pánty. Sú tak odolné voči vlámaniu a vykradnutiu.

  • Nevyžadujú si takmer žiadnu údržbu a nie je ich potrebné pravidelne ošetrovať. Keď sa zašpinia, postačí vám len handra a teplá voda. Pritom nemusíte používať žiadne chemické prípravky.
  • Vyrábajú sa v rôznych prevedeniach a farbách. Môžete si tak vybrať také dvere, ktoré sa vám budú páčiť najviac. Obľúbená je napríklad imitácia dreva. Farby sú kvalitné a nemusíte sa tak báť, že by po určitom čase vybledli.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Lidia Interior Design (@sunny.hill.home.lidia),

Nevýhody

  • Medzi najväčšie nevýhody plastových dverí, patrí ich tepelná rozťažnosť. To znamená, že ak nie sú kvalitné, môžu sa vplyvom tepla zdeformovať a nebude ich možné zatvárať. Preto sa radšej vždy uistite, že nakupujete u overeného predajcu.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Simply windows and doors (@truhouseuk),

Martin

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte Váš komentár!
Zadajte Vaše meno tuto