Mraznička bez námrazy! Neplytvajte energiou ani priestorom

Po okrajoch mrazničky vznikajú nánosy ľadu. To zabraňuje nielen správnemu fungovaniu chladničky, ale uberá aj drahocenný priestor. Čo zmeniť, aby ľad v mrazničke viac nevznikal? Ak nechcete stráviť celý deň rozmrazovaním chladničky a odstraňovaním roztopeného ľadu, stačí spraviť toto! Pozrite, čo stačí spraviť preto, aby ľad v mrazničke viac nevznikal!

0
25
mladá žena čítajúca knihu stojaca pred chladničkou
Photo by Daria Shevtsova on Pexels
Ako odmraziť chladničku 10x rýchlejšie?

Plastová fľaša s horúcou vodou vám môže pomôcť rozmraziť mrazničku omnoho rýchlejšie. Pre urýchlenie procesu tam môžete vložiť niekoľko fliaš naraz.

Ľad môžete rozmrazovať ešte rýchlejšie pomocou rozprašovača a horúcej vody. Stačí ho nastriekať na zľadovený povrch a uvidíte, ako sa okamžite začne topiť – vám stačí, aby ste mali čas na utretie prebytočnej vody.

mraznička s ľadom a námrazou
Foto: napadovy.blog
Trik proti námraze

Ak už je mraznička úplne bez ľadu, vykonajte ešte jeden dôležitý krok – na povrch suchej (!) mrazničky naneste glycerín pomocou vatového tampónu. Ľad sa potom bude tvoriť omnoho neskôr a v oveľa menšom rozsahu. Ak nemáte glycerín, pomôže aj obyčajný rastlinný olej.

Ako zabrániť tvoreniu ľadu?

Ľad sa zvyčajne tvorí aj preto, že do mrazničky vložíte otvorené jedlo, ktoré uvoľňuje vlhkosť. Preto sa odporúča uchovávať potraviny uzatvorené, napríklad v plastových nádobách.

Skontrolujte tesnenie mrazničky – zatvorte dvierka spolu s prúžkom papiera. Potom ho skúste vybrať. Ak to pôjde ľahko, dvere nie sú vzduchotesné – preto sa ľad tak rýchlo hromadí. Je potrebné zavolať odborníka a vymeniť tesnenie.

šikovný trik na skúšanie tesnenia
Foto: napadovy.blog

A ešte ďalšie dômyselné a rýchle tipy na rozmrazovanie: dajte ventilátor pred mrazničku alebo použite fén – ľad sa začne topiť rovno pred vašimi očami! Za 30-60 minút bude mraznička úplne roztopená. Stačí prebytočnú vodu vyutierať a vkladať potraviny len dobre utesnené.

Čo hovoríte na tento trik? Vyskúšate ho aj vo svojej domácnosti? Dajte nám vedieť. Budeme sa tešiť.

mama s dcérou spolu varia zdravé jedlo v modernej kuchyni
Photo by Elly Fairytale on Pexels

Zdroj článku: napadovy.blog

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte Váš komentár!
Zadajte Vaše meno tuto