Dnes je 23.mája 2022, meniny má Želmíra

3 typy záhradných domčekov na náradie. Ako si vybrať správne?

Jednoduchým riešením problémov s úložiskom je umiestnenie záhradného domčeku na náradie do priestoru záhrady. Ponuka záhradných domčekov je dnes veľmi dobrá. Ba až pridobrá. Na výber máte niekoľko typov domčekov a každý jeden typ má asi milión variácií. Ako pri ďalších spotrebiteľských rozhodnutiach, aj tu sa môžete dostať do zmätku. V tomto článku sa chceme pozrieť na základné typy záhradných domčekov, na ich výhody a nevýhody. Cieľom je uľahčiť bežnému spotrebiteľovi rozhodovanie v bežnej predajni alebo doma za počítačom.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Jana Ardanova (@jullyardan)

Drevený záhradný domček

Drevo je v našich končinách jednoznačne najpoužívanejším materiálom na drobné a menšie stavby. S drevom sa dobre pracuje a esteticky patrí k tomu najlepšiemu. Pekné drevo sa vyložene hodí na záhradu a takmer vždy nepôsobí rušivo, čo nemusí byť pri ostatných  materiáloch.

Na druhú stranu treba počítať aj s nevýhodami. Drevo dnes už nie je najlacnejší materiál. Drevené záhradné domčeky patria k tým drahším. A to nehovoríme o žiadnom kvalitnom dreve.

Drevené záhradné domčeky nie sú bezúdržbové. To znamená, že o túto stavbu sa musíte starať, inak jej životnosť bude výrazne obmedzená. Drevostavbu je potrebné pravidelne opatrovať ochrannými nátermi. Prvý náter zvyčajne nasleduje okamžite po inštalácii domčeka. Natieranie domčeka nie je iba časovo, ale aj finančne náročné.

Plechový záhradný domček

Druhým najčastejšie používaným materiálom na výrobu záhradných domčekov je plech. Zvyčajne ide o bežný oceľový plech, ktorý je pre potreby exteriérneho použitia povrchovo upravený.

Asi najväčšou výhodou plechového záhradného domčeka je potreba minimálnej údržby. Toto však platí iba za predpokladu, že si kúpite dostatočne kvalitný výrobok, ktorý nebude podliehať hrdzaveniu.

S plechovým záhradným domčekom tak nebudete musieť tráviť čas natieraním. Ak sa vám ho podarí postaviť, tak sa o údržbu veľmi starať nemusíte. S postavením takéhoto záhradného domčeka to však nemusí byť až také jednoduché. A to aj napriek tomu, že výrobcovia/predajcovia vám budú opakovať, že to zloží úplne každý. To je síce možno aj pravda, otázne je však to, koľko to bude trvať.

Plastový záhradný domček

Asi najmodernejšou (nie nutne najlepšou) verziou je záhradný domček vyrobený z plastu. Nejde o bežný plast, ale špeciálne upravený plast, ktorý by mal vydržať aj tie najťažšie poveternostné podmienky.

Ako pri plechu, aj pri plaste berieme za podstatnú výhodu minimum údržby. V tomto smere plast prekonáva plech. Kým plech je ošetrený povrchovým náterom, ktorý časom môže odísť do stratena, farba je pri plaste súčasťou samotného materiálu. Nedochádza k jej odlupovaniu či opadávaniu. Teoreticky však môže dochádzať k zmene farby vplyvom slnečného žiarenia. S týmto by však výrobcovia mali počítať.

Aj pri plastovom domčeku je potrebné prejsť cez proces skladania. Ten nemusí byť ľahký ani v prípade, ak máte k dispozícii podrobný manuál. Opäť si však môžete dať domček postaviť montážnou firmou.

Plast môže podobne ako plech pôsobiť v záhrade rušivo. Aj plastové domčeky môžu byť predávané v imitácii dreva. Kvalita imitácie je rôzna. Preto sa odporúča si domček pred kúpou pozrieť na vlastné oči.

Pomohol vám tento článok? Napíšte nám komentár, pre ktorý z variant ste sa rozhodli.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa BAUHAUS Česká Republika (@bauhauscesko)

zdroj článku: stavebnecentrum.sk

noprint
Email noprint

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 3x
  • 6x
  • 0x
  • 0x

Pridať komentár k článku

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie