Málo priestoru na vytvorenie krásneho a pohodlného interiéru?

V dnešnej dobe to už nie je žiadny problém. Luxusný a štýlový vzhľad interiéru nezávisí od plochy miestnosti, ale toho, ako a čím ho dokážete zariadiť. A nemusíte byť ani bytový architekt, aby sa vám to podarilo.

0
207
moderný interiér krásne zariadená obývačka s kuchyňou
Photo by Anatoli Igolkin on Shutterstock.com

Stačí vyskúšať niekoľko našich tipov.

Neobmedzujte sa vo veľkosti bytových doplnkov

Malé plochy vás nezaväzujú používať iba malý nábytok. Do modernej obývacej izby je predsa možné umiestniť aj pohodlnú rohovú pohovku. Existujú aj transformačné modely, ktoré môžete zároveň využiť i na spanie. Treba si len vybrať správne. Jednoduchosť dnešných výrobkov a ich ľahký vzhľad im predsa umožňuje zapadnúť do každého interiéru. A s novou sedačkou na mieru z Bratislavy, sa vám podarí zariadiť takýto priestor bez námahy.

Nezabudnite na efektívnu organizáciu

Malé plochy často obmedzujú majiteľov na vytvorenie dostatočných úložných priestorov a všetky doplnky vo vašom okolí potom miestnosť len pohlcujú. Preto by ste mali čo najlepšie zužitkovať voľný priestor miestnosti s pomocou dostupných nábytkových modulov. Otoman, police a skrinky dokážu z dohľadu očí inteligentne skryť obrovské množstvo vecí, pričom vstavané úložné systémy priestor vizuálne nezaťažujú.

Vyhýbajte sa tmavým farbám

Ak je váš priestor na bývanie na plochu obmedzený, snažte sa vyhnúť tmavému nábytku. Používajte tieto odtiene len na vytvorenie rovnováhy, prehĺbenie i zväčšenie miestnosti.

Vyriešiť sa to dá rôznymi spôsobmi, určite vám v tomto smere pomôže aj moderný bytový textil, s ktorým sa dá krásne vyhrať a doladiť interiér k vašej maximálnej spokojnosti.

Verný pomocník – zrkadlo

Zrkadlá, aj keď nie sú nábytkom, sú najspoľahlivejším spôsobom vizuálneho zväčšenia miestnosti. Ak budete s ich pomocou chcieť zvýšiť osvetlenie interiéru a opticky ho zväčšiť, stačí ich inštalovať oproti oknu. Uvidíte, že priestor bude s nimi oveľa vzdušnejší, napriek tomu, že je rozloha bytu v skutočnosti malá.

Tak to vyskúšajte a luxus i relax si plnými dúškami užívajte.

Lopi

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte Váš komentár!
Zadajte Vaše meno tuto