Pred kúpou stavebného pozemku si odpovedzte na tieto otázky

Výber správneho stavebného pozemku je čoraz náročnejší a vyžaduje si dôkladné zváženie všetkých pre a proti. Okrem komfortu bývania, ovplyvňuje charakter pozemku aj výšku nákladov na budúce bývanie či čas samotnej realizácie stavby. Toto sú otázky, ktoré by ste si pred kúpou stavebnej plochy mali položiť.

0
74
Pohľad na kruhový objazd v obytnej zóne
Photo by Avi Waxman on Unsplash
Lokalita 

Koľko budete z pozemku dochádzať do práce? Ako ďaleko budete nosiť deti do školy a kde je najbližší obchod? Chcete žiť v rušnej štvrti a mať všetko potrebné na blízku, alebo radšej obetujete dochádzanie a usadíte sa na samote? 

Terén a rozloha

Svah a členitý terén predstavujú v mnohých prípadoch ďalšie náklady s prípravou pozemku na stavbu. Korešponduje terén a rozloha pozemku s vašou predstavou domu? 

Kúpe nového bývania sme sa venovali aj v článku Kupujete nehnuteľnosť? Nerozhodujte sa unáhlene a všetko dobre zvážte.

Inžinierske siete

Je pozemok napojený na vodu, kanalizáciu, plyn a elektrinu? Ak nie je, musíte ho napojiť vy. Čo síce nie je problém, ale vyžaduje si to viac času, niekoľko „papierovačiek“ navyše a vyšší rozpočet. 

Vlastnícke práva

Je vlastníctvo pozemku vysporiadané? Je pozemok bez ťarchy? Pred kúpou pozemku si dobre skontroluje list vlastníctva na stránke katastrálneho portálu

Otázok pri výbere pozemku je však ešte omnoho viac. Ktoré sú pre vás okrem ceny tie najdôležitejšie? 

Baška 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte Váš komentár!
Zadajte Vaše meno tuto