Renovácia nábytku krok za krokom: Ako na samolepiace tapety?

Máte pocit, že klasický náter alebo patina nie sú pre váš nábytok to pravé? Vyskúšať môžete aj iné techniky, ktorými oživíte staré zariadenie u vás doma. Komodu, skrinku alebo stolík môžete otapetovať. Áno, tapety už dávno nepatria len na stenu. Vyberte si vzor, ktorý sa hodí do vášho interiéru a môžeme začať.

0
15
Pravítko a ceruzka
Zdroj foto: Karolina Grabowska na Pexels
Čo budete potrebovať? 
  • Samolepiacu tapetu 
  • Nožnice a nôž
  • Ceruzku
  • Pravítko 
  • Stierku 
  • Ihlu

Ako na to?

Samolepiace tapety urobia väčšinu práce za vás. Pred samotným lepením si pozorne prečítajte inštrukcie, ktoré sa pri rôznych tipoch tapiet môžu líšiť. Prvým krokom je presné meranie nábytku, konkrétne častí, ktoré chcete skrášliť. Na zadnú stranu tapety si predkreslite požadovaný tvar a vystrihnite ho. Myslite aj na všetky rohy a záhyby. Pri lepení si jednou rukou pridržiavajte samotnú tapetu, druhou rukou ju pomaly odlepujte. S vyrovnávaním začnite v strede a postupujte smerom k okrajom. Na pomoc si môžete zobrať stierku. Pri zásuvkách sa dokonca nemusíte trápiť ani s ukončením. Kraje ľahko zahnete dovnútra a máte hotovo. 

Z maličkých nerovností si nerobte ťažkú hlavu. Vzduchové bublinky opatrne prepichnite ihlou.

A čo vy? Trúfli by ste si na takéto skrášlenie nábytku? Dajte nám vedieť v komentári. Nezabudnite sledovať aj naše sociálne siete pre ďalšie inšpirácie. 

Mirka 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte Váš komentár!
Zadajte Vaše meno tuto