Dnes je 30.novembra 2022, meniny má Ondrej/Andrej

Ako vybrať kuchynskú batériu? Zorientujte sa v širokom výbere

Kohútik alebo páka?

Pri výbere z týchto dvoch možností je dobré položiť si otázku, ktorá by viac ladila k zvyšku interiéru a zariadenia. Kuchyňu v retro štýle dokonale doplní kohútik. Tento dizajnový kúsok má však aj svoje nevýhody. Regulácia teploty vody je náročnejšia a zaberie viac času. Praktickejšou voľbou je preto páková batéria, ktorá ušetrí váš čas aj peniaze.

Veľkosť batérie 

Aby ste vybrali správnu veľkosť batérie, je dobré zmerať si všetko okolo nej. Police či okno v blízkosti drezu môžu ovplyvniť váš výber. Ak máte dostatok priestoru, vždy siahnite po väčšej batérii. Uľahčíte si tým umývanie riadu. Navyše, väčšie batérie pôsobia v interiéri elegantnejšie.

Tip od nás: Ak nemáte priestor nazvyš, riešením môžu byť aj sklopné batérie, ktoré jednoducho položíte na stranu. Hodia sa napríklad do kuchýň s drezom pod oknom. 

Kam ju umiestniť? 

Overenou klasikou sú stojankové batérie umiestnené na linke alebo dreze. Ak nechcete, aby vašu linku poškodila vlhkosť, voľte druhú možnosť. Miesto môžete ušetriť aj batériou zabudovanou v stene. Aj umývanie väčších nádob bude hračkou. 

Vedeli ste, že? Pri nástenných batériách je potrebné premerať si vzdialenosť medzi prívodom teplej a studenej vody. Takzvaná rozteč by mala byť 100 mm alebo 150 mm. Myslite na to aj pri vašom výbere.

Elegantným a moderným variantom sú aj podomietkové batérie. Ako vám napovedal aj samotný názov, väčšina batérie je schovaná pod omietkou. Vďaka tomu v priestore pôsobia minimalisticky a ich údržba je jednoduchšia. Pri montáži si ale vyžaduje viac pozornosti. Rátať musíte s podomietkovým telesom, na ktorom bude osadená.  

Materiál 

Na trhu nájdete široký výber prevedení a materiálov. Zorientovať sa v nich vám ale nemusí robiť vrásky na čele. Ak nechcete experimentovať, siahnite po rovnakom materiáli, aký ste zvolili pri dreze. Keramika, granit, ale i nerez. Štýlovo môžu vyzerať aj rôzne kombinácie, ktoré vytvoria dizajnový celok. Výber je len na vás. 

Užitočné rady

Ak chcete šetriť prírodu, zvoliť môžete batérie s perlátorom. Toto zariadenie môže byť zabudované priamo v batérii, alebo ho dokúpite samostatne. Na čo vlastne slúži? Perlátor prevzdušňuje vodu, čím zariadi, že jej pri umývaní riadu miniete oveľa menej. Táto investícia sa vám časom vráti v podobe nižších účtov. Regulovať prietok vody môžete aj pomocou senzorových batérií

Máte už jasno v tom, akú batériu zvoliť do vašej kuchyne? Nezabudnite nás sledovať na sociálnych sieťach, aby vám neunikli ďalšie šikovné rady a inšpirácie. 

Mirka

Miroslava Kršková
Email Miroslava Kršková

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 2x
  • 7x
  • 0x
  • 0x

Pridať komentár k článku

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie