Drevená dlažba okolo bazéna: Prečo sa jej nebáť

Drevo pri bazéne je pre mnohých strašiakom. Pritom stačí skutočne málo, aby ste si užívali jeho prirodzený vzhľad aj na vašej záhrade. Poďte sa spolu s nami presvedčiť, že drevená dlažba pristane aj vášmu bazénu.

0
8
Bazén s drevenou dlažbou
Zdroj foto: Photo by Jonathan Borba on Unsplash
Dotknite sa prírody

Drevo je okrem svojho vzhľadu aj veľmi príjemné na dotyk. Majte aj pri bazéne kus prírody. Zabudnite na chladnú, či rozhorúčenú dlažbu. Vykročte z bazéna na tento príjemný materiál, ktorý sa výrazne neprehrieva ani počas letných horúčav. 

Jeho termoizolačné vlastnosti sa navyše postarajú o to, aby z dosiek po západe slnka nesálalo teplo. 

Na rozdiel od iných materiálov je drevo aj protišmykové. Ak si ho vyberiete k vášmu bazénu, nemusíte sa báť zbytočných úrazov. Túto vlastnosť určite ocenia rodičia malých detí, ktoré sa tam budú môcť pohybovať po bezpečnej ploche. 

Príroda je najlepší dizajnér

Prirodzený vzhľad dreva pozdvihne vzhľad vášho bazéna na inú úroveň. Vy si tak môžete na záhrade vychutnávať prírodné prvky a štýl, ktorý vám vyčaruje kombinácia vody, dreva a okolitej zelene. 

Žeby sa tento materiál nehodil k vášmu bazénu? Skúste sa poobzerať a zo širokej škály druhov a odtieňov si určite vyberiete aj vy. 

Stačí si vybrať

Pri rozhodovaní ale myslite na to, že drevo pri bazéne je vystavené vlhkosti a chémii z bazéna. Voľte preto tie druhy drevín, ktoré zvládnu aj náročné podmienky. Vo všeobecnosti platí, že odolnejšie sú prevažne dosky z exotických drevín. Teak, sibírsky smrekovec či ipe nie sú náchylné na tvorbu plesní a húb či napadnutie škodcami. 

Rozhodli ste sa pre drevenú dlažbu okolo bazéna? O tom, ako sa o drevo v exteriéri starať, sa dozviete v ďalšom článku na našom webe.

Mirka 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte Váš komentár!
Zadajte Vaše meno tuto