Machové obrazy a steny: Vďaka čomu sú tak obľúbené?

Machové obrazy a steny sú jedným z veľmi obľúbených a štýlových spôsobov, ako vniesť prírodu aj k vám domov. A niet sa čomu diviť. Tento dizajnový kúsok vyzerá v interiéri skutočne jedinečne. Navyše, nevyžaduje takmer žiadnu starostlivosť. Neveríte? Prečítajte si, čo stojí za krásou machových obrazov a stien.

0
9
Machový obraz
Zdroj foto: AleksSafronov on Shutterstock

Možno budete prekvapení, no machové obrazy nie sú tak náročné na starostlivosť. Prečo? Za všetko môže takzvaná stabilizácia. Pri tomto procese sa prirodzená vlhkosť v rastline nahradí konzervačnou látkou. Okrem toho je nutné mach aj prifarbiť, pretože by časom stratil svoju krásu. Vy sa tak môžete tešiť z dizajnovej dekorácie bez akýchkoľvek starostí. 

Takto upravený mach nestratí nič zo svojej krásy a hebkosti ani po rokoch. Keďže je zbavený vody a nie je na podklade zo zeminy, báť sa nemusíte ani toho, že by bol lákadlom a útočiskom pre hmyz. Machové obrazy na stenu upevníte jednoducho, sú ľahké a preto to zvládne skutočne každý. 

O tom, ako sa o ne starať, sa dozviete v ďalšom článku na našom webe. Pre viac inšpirácií nás nezabúdajte sledovať aj na sociálnych sieťach. 

Mirka  

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte Váš komentár!
Zadajte Vaše meno tuto