Keď dvere neprekážajú: Zvoľte si tie posuvné

Elegantné a praktické. Také sú posuvné dvere, ktoré sa stávajú stále viac obľúbenými najmä v bytoch a domoch, kde sa hrá o každý centimeter. Majú veľa výhod a ich jedinou nevýhodou proti klasickým dverám je asi iba ich vyššia cena. Poďme si o posuvných dverách povedať niečo viac.

0
12
Posuvné dvere
Zdroj foto: Chris Singshinsuk on Shutterstock
Posuvné dvere na stenu

Prvým a najjednoduchším typom posuvných dverí sú posuvné dvere na stenu. Ich najväčšou výhodou je, že ich možno osadiť bez potreby väčších zásahov do stien. Pri takomto riešení je dverné krídlo zavesené na koľajnici, ktorá je pripevnená na stenu a zospodu z podlahy dvere usmerňuje vodiaci tŕň, aby bol zabezpečený priamočiari pohyb dverí. Pri takejto konštrukcii sa niekedy používajú aj dve krídla, pričom sa odsúvajú synchrónne. Nevýhodou pri posuvných dverách zavesených na stenu je, že čiastočne stále zasahujú do priestoru.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa The Comic Store India (@thecomicstore.in)

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Sarah Higgs (@doingupduke)

Posuvné dvere do zárubne

Pre širšie otvory je vhodné použiť posuvné dvere do zárubne. Pri takomto riešení je použité väčšinou presklene fixné krídlo spojené so zárubňou, pred ktoré sa vsúva pohyblivé krídlo, ktoré tvorí priechod dverami. Výhodou tohto riešenia je, že podobne ako pri dverách zavesených, nie je nutná rozsiahla rekonštrukcia, ale zároveň ani žiadnym spôsobom nezasahujú do priestoru. Ich nevýhodou je, že pri tomto riešení nie je možné nikdy využiť celú šírku otvoru.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa PODLAHYDVEŘE.COM (@podlahydverecom)

Posuvné dvere do puzdra

Najdokonalejším riešením z hľadiska úspory miesta sú posuvné dvere do puzdra (do steny). Toto riešenie je však zo všetkých najnáročnejšie a ideálne je s ním počítať už pri začiatku stavby, pretože jeho dodatočné použitie vyžaduje naozaj veľkú rekonštrukciu. Krídlo týchto dverí, už ako hovorí názov, sa vsúva do zabudovaného puzdra vo vnútri steny.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Bovalls Dörrbyggeri (@bovalls)

Páči sa vám takéto riešenie dverí, alebo radšej ostanete verný starej klasike? Svoje názory nám napíšte do komentárov.

Matej

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte Váš komentár!
Zadajte Vaše meno tuto