Dnes je 24.apríla 2024, meniny má Juraj

Ako štýlovo ubytovať svojho štvornohého kamoša

Do bytu patrí pelech

Asi v každom byte, v ktorom býva pes, nájdeme pelech. Ten je ideálnym miestom, kde si pes môže pohodlne odpočinúť, pokiaľ ho nechceme práve pustiť k nám na gauč. Na trhu nájdeme pelechy mnohých veľkostí a tvarov. V ponuke je aj viacero druhov materiálov. Najlepším materiálom pre psa je určite polyester. Dôvod je jednoduchý. Vydrží zo všetkých ostatných možností najdlhšie. Pelechy sa zvyknú vyrábať ešte aj z textilu alebo ekokože,  ale ako textil, tak aj ekokoža, sa ťažko čistí a väčšinou sa aj pelechy z nich rýchlo zničia.

Ďalším dôležitým faktorom je veľkosť pelechu. Pelech by mal byť pre psa dostatočne priestranný, no zároveň by nemal byť ani príliš veľký. Väčšinou sa odporúča zmerať psa v jeho obľúbenej polohe a ku každej strane prirátať 10 centimetrov.

Psík v pelechu
Zdroj foto: Photo by Andrew Neel on Unsplash

No a čo sa týka tvaru pelechu, tak tam môžete pustiť uzdu vašej fantázii. Ja osobne som zvolil pelech, z ktorého sa dá vytvoriť aj takáto krásna kukaňa. Pozrite, ako beeva moja Jolly. 

Jolly
Zdroj foto: foto autora
Vonku si psík zaslúži vlastný domček

Ak má váš pes trvalý pobyt na dvore, potom je potrebné mu urobiť dostatočne veľkú búdu. Tá by mala psovi poskytnúť úkryt ako pred horúčavami, tak pred chladom, preto je potrebné, aby bola dobre zateplená. Na jej stavbu sa používa väčšinou drevo. To má výhodu najmä v tom, že na rozdiel od murovanej búdy je možné tú drevenú preniesť. Na strane druhej, murované búdy ponúkajú kvalitnejší a odolnejší prístrešok ako tie drevené.

A aj keď je búda dostatočne priestranná a dobre zateplená, nikdy nezabúdajte, že psovi by mal byť umožnený prístup dovnútra, pretože pred najväčšími mrazmi a horúčavami vášho štvornohého priateľa neochráni ani tá najlepšia búda.

Tak už máte vybratú tú správnu búdu alebo pelech? Pošlite nám do komentárov ako beevajú vaši štvornohí kamoši.

Matej

beevam
redakcia
Email redakcia

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 6x
  • 3x
  • 0x
  • 0x

Pridať komentár k článku

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie