S nami to zvládnete: Pár rád, ako zaparkovať v Bratislave

Zaparkovať v Bratislave nebola nikdy prechádzka ružovou záhradou, no zavedením systému rezidentov sa pre ľudí, ktorí nežijú v Bratislave, stalo parkovanie takmer nemožným. Pozrime sa, aké máte možnosti, pokiaľ plánujete naše hlavné mesto navštíviť.

0
5
Parkovisko
Zdroj foto: Photo by Robert Ruggiero on Unsplash
Nákupné centrá

Jednou z možností je nechať auto v niektorom z nákupných centier. Najlepšou voľbou je v tomto prípade Eurovea, ktorá je najbližšie k centru. Počas prvých troch hodín tam máte parkovanie zadarmo a potom si účtujú 3,50 za hodinu. Cez víkend máte zadarmo dokonca päť hodín. 

Ďalšou možnosťou je Aupark, ten je od centra už ďalej, keďže sa nachádza na druhom brehu Dunaja, podobne ako pri Eurovei tam máte tri hodiny zdarma, ale za každú ďalšiu hodinu zaplatíte o päťdesiat centov menej.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Kristian Ballon (@transsporter_photographer)

Posledným nákupným centrom v blízkosti historického centra je Centrál, najväčšou výhodou Centrálu je tesná blízkosť športoviskám. Ceny parkovania sú rovnaké ako pri Auparku.

Parkovacie domy

V Bratislave je niekoľko parkovacích domov, niektoré sa nachádzajú aj priamo v centre mesta. No za pohodlie si priplatíte, napríklad v parkovacom dome Garáž Staré Mesto stojí každá pol hodina dve eurá a celodenné parkovanie dvadsaťštyri eur.

Možnosťou je aj zaparkovať ďalej od mesta, kde sa dá nájsť aj parkovanie zadarmo, no v takom prípade už budete potrebovať využiť služby MHD.

Mirka

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte Váš komentár!
Zadajte Vaše meno tuto