Dnes je 26.septembra 2023, meniny má Edita

Moderné obývačky s vysokým stropom: Ako ich zariadiť vkusne?

Vysoké stropy dodávajú priestoru dramatickosť. Okrem toho ponúkajú priestor pre množstvo dizajnových prvkov, akými sú výrazný luster, umelecké dielo alebo väčší kus nábytku.

Vysoké okná a umenie

Vysoké okná pomôžu zaplaviť vašu obývačku prirodzeným svetlom, otvoriť výhľady von a vytvoriť ilúziu väčšieho priestoru. Optické zväčšenie miesta môžete dosiahnuť i neutrálnymi farbami na stenách. Ako akcent k farbám stien môžete siahnuť po maľbách či iných umeleckých dielach. Ak nie ste fanúšik umenia, môžete časť steny zvýrazniť tapetou, štukatúrou či nástennými panelmi alebo kamenným obkladom.

Veľký luster alebo iné výrazné svietidlo je v modernej obývačke s vysokým stropom takmer nevyhnutnosťou. Ten dokáže pritiahnuť pozornosť a dodať interiéru osobitý štýl.

Svetlo a útulnosť

Usporiadajte svietidlá v rôznych úrovniach obývacej izby. Tým zabránite vzniku tieňov alebo tmavých častí v priestore. Použiť môžete aj podlahové svietidlá či dobové svietidlá nainštalované tak, aby zvýraznili to, čo v priestore chcete zvýrazniť. Rozmiestnenie zrkadiel vám tiež pomôže so svetlom v miestnosti. Zrkadlá odrážajú umelé i prirodzené svetlo.

Obývacia izba s vysokým stropom môže vyzerať chladne a nevábne. Teplo môžete do priestoru vniesť dreveným nábytkom a integrovaním prírodného kameňa alebo dreva do obloženia stien či podlahy. Ide to však aj použitím čalúnených povrchov. Farebné akcenty do interiéru vneste prostredníctvom obliečok na vankúše alebo kobercom.  Obývačke s vysokým stropom vdýchnu život i rastliny.

Najlepšie na priestranných obývačkách je, že poskytujú dostatok úložného miesta. Siahnuť môžete po uzavretých skrinkách či policiach. Tie však nikdy neinštalujte príliš vysoko, aby sa vám ľahko udržiavali.

Ktorý z tipov je pre vás najužitočnejší? Napíšte nám do komentára.

Mirka

Miroslava Kršková
Email Miroslava Kršková

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 9x
  • 7x
  • 0x
  • 1x

Pridať komentár k článku

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie