Predaj nehnuteľnosti – ako na to

Pre mnohých ľudí nie je predaj domu či bytu bežnou súčasťou dňa a skôr sa s ním stretávajú ojedinele. Preto je úplne normálne, ak o predaji nemáte dostatok informácii. Pozrite sa s nami na dobré rady, ktoré Vám prinesú úspešný predaj.

0
103

Vzhľad

Pamätajte, že vizuálny obraz budí prvý dojem. Väčšinou je prvých pár sekúnd rozhodujúcich, tak ich nepremrhajte. Upracte priestory, vymaľujte steny a presvetlite miestnosti.

Fotky

Musia byť autentické. Nesnažte sa vyhnúť nepekným záberom, pri obhliadke aj tak nič neutajíte. Cení sa úprimnosť a priamosť. Je vhodné, ak k nim pridáte aj pôdorys nehnuteľnosti.

Ohodnotenie

Máte na výber. Keď sa rozhodnete ohodnotiť nehnuteľnosť sami, mali by ste sledovať ceny bytov či domov, ktoré sú tomu vášmu podobné, hlavne vo veku stavby, stave, lokalite, vybavenosti, počte iziebrozlohe. Získate tak prehľad o cenách, ktoré trh za podobné objekty ponúka a rozmedzie, v ktorom sa môžete pohybovať.

V prípade, že si netrúfate na ohodnotenie majetku vy, môžete kontaktovať profesionálov na znalecké posudky či realitné kancelárie.

Obhliadky

Vždy pripravte priestor tak, aby kupujúceho čo najviac oslovil. Zainvestujte do drobných dekorácií či kvetov. Zariaďte, aby v ňom nebola priveľká zima, ani veľmi dusno. Tiež dbajte na vôňu v byte, nakoľko z veľkej časti ovplyvňuje to, ako sa v priestore cítime. Pokiaľ poznáte susedov, je dobré dohodnúť sa s nimi, aby v čase obhliadky nerobili hluk. K potenciálnemu kupujúcemu buďte úprimný ohľadom účtov za energie.

Odborník

Ak ste zaneprázdnený, alebo sa Vám len nechce riešiť celý proces predaja, neváhajte kontaktovať makléra a realitnú kanceláriu. Majú dostatok skúseností s predajom a presne vedia, čo je pre kupujúceho rozhodujúce. Zariadia za vás obhliadky a budú vás priebežne informovať o stave predaja.

Predávali ste niekedy nehnuteľnosť? Aké máte skúsenosti s predajom a čo by ste odporučili našim čitateľom?

Baška

Zdroj: https://www.freepik.com/

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte Váš komentár!
Zadajte Vaše meno tuto