Dnes je 26.novembra 2022, meniny má Kornel

Posuvné dvere zväčšia priestor a perfektne odhlučnia interiér. Majú aj nevýhody?

Rozdelenie

Posuvné dvere môžeme vo všeobecnosti rozdeliť na posuvné dvere do puzdra posuvné dvere do steny. Posuvné dvere do puzdra sú najšetrnejšie riešenie pre priestor v byte, vyžadujú si však stavebné úpravy, keďže puzdro musí byť zabudované v stene. S tým stúpa aj cena a pochopiteľne sú tieto dvere drahšie ako posuvné dvere na stenu.

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Irina Mazhukhin (@mintandpinedesign),

Posuvné dvere na stenu si nevyžadujú žiadne stavebné zásahy. Jednoducho sa pripevnia na stenu a vysúvajú sa pozdĺž nej vo vnútri miestnosti. Sú cenovo dostupnejšie a aj jednoduchšie na realizáciu. Treba však počítať s tým, že pri vysúvaní budú zaberať určitý priestor v smere koľajníc.

Buďte múdrejší. Prečítajte si aj o systémoch, ktoré držia moderné, bezprahové a bezbariérové dvere!

Výhody

 • Vďaka posuvným dverám ušetríte miesto, ktoré zaberajú krídla klasických dverí. Sú vhodné najmä do veľmi malých miestností, kde sa otvára krídlo dverí dovnútra a ukrojí tak z priestoru veľký kus. Použiť ich môžete aj v miestnostiach, ako sú predsieň, kúpeľňa či toaleta.
 • Posuvné dvere majú jednoduché ovládanie jedným pohybom ruky. Krídlo dverí sa neotvára za kľučku dovnútra alebo mimo miestnosti, ale odsúva sa jednoduchým pohybom ruky po koľajniciach pozdĺž steny.
 • Ďalšou výhodou posuvných dverí je tiché otváranie a zatváranie. Klasické dvere zvyknú pri otváraní a zatváraní vydávať rôzne zvuky. Najmä kľučka a pánty vedia byť niekedy poriadne hlučné. Naopak posuvné dvere sa pohybujú po hornej koľajnici potichu
 • Posuvné dvere dokážu presvetliť váš byt. Pokiaľ máte napríklad tmavú chodbu, alebo nedostatok denného svetla v kúpeľni, sklenené posuvné dvere dokážu tento problém vyriešiť. Vďaka nim bude váš byt otvorenejší, vzdušnejší a priestrannejší.

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa J.A.P. Slovakia (@j.a.p.bratislava),

Nevýhody
 • Pri posuvných dverách do puzdra musíte myslieť dopredu, pretože puzdro sa nachádza v stene. Stenu je tak potrebné postaviť skôr. Pri rekonštrukcii si zas musíte dávať pozor na nosné priečky
 • Posuvnú dvere do puzdra sú menej zvukotesné. Ide však len o malý rozdiel, ktorý pri kvalitných modeloch ani nespoznáte
 • V blízkosti dverí nemôžete umiestniť takmer žiadny nábytok a to preto, aby sa mohli dvere bez problémov posúvať po koľajnici

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Ryan Wernicki (@internormscotia_ryan),

Na čo myslieť pri výbere?

Posuvné dvere vám síce nebudú zaberať veľa priestoru vo vnútri miestnosti, ale nejaké to miesto si vyžadujú. Napríklad už len v tej konkrétnej stene, v ktorej sa nachádza priestor (puzdro) na ich zasunutie. V prípade posuvných dverí zasúvajúcich sa do steny však treba počítať aj so stavebnými úpravami. Pred výberom sa teda rozhodnite, či si kúpite posuvné dvere do puzdra alebo do steny.

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Lokve quality windows (@lokve_windows),

Pri výbere posuvných dverí budete riešiť i materiál, z ktorého sú vyrobené. Výber je pomerne rozsiahly. Najčastejšie možnosti sú: plast, laminát, hliník, sklo (a jeho kombinácie s inými materiálmi – sklená je už len výplň na množstve drevených, plastových či hliníkových dverí) a drevo. Výber materiálu je najmä otázka vášho štýlu.

Ak sa vám článok páčil, nezabudnite nám dať lajk. Do komentára nám zároveň môžete napísať, aké skúsenosti s posuvnými dverami máte vy. Budeme sa tešiť na vaše odpovede.

Martin

noprint
Email noprint

Aký bol pre Vás tento článok?

 • 1x
 • 9x
 • 0x
 • 0x

Pridať komentár k článku

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie