Dnes je 10.júna 2023, meniny má Margaréta

Realitný slovník: Jednoduchá orientácia podľa abecedy: A

Anuita

– zostávajúca časť úveru bytového družstva pripadajúca na konkrétny členský podiel. T.j. súhrn všetkých splátok, ktoré člen družstva bude ešte musieť zaplatiť. Tento záväzok pri prevode družstevného bytu prechádza na nadobúdateľa.

Splatenie anuity je jednou z podmienok pri prevode bytu do vlastníctva. V praxi bytových družstiev zrejme došlo k významovému posunu, nakoľko slovo „anuita“ by sa malo vzťahovať k výške mesačnej splátky. Dnešný význam vlastne predstavuje súčet ostávajúcich anuitných splátok.

Anuitné splácanie 

– spôsob splácania hypotekárneho úveru, kedy klient spláca po celý čas trvania záväzku stále rovnakú výšku splátky (za predpokladu nemennej úrokovej sadzby). Anuitná splátka sa vždy skladá z dvoch častí, zo splátky istiny a z platby úroku. Vzájomný pomer týchto dvoch častí sa časom mení, spočiatku výrazne prevláda úrok, v závere splácania prevláda splátka istiny.

Neprehliadnite ani článok o kúpe nehnuteľností. Vieme čo všetko treba zvážiť.

mladá žena sediaca na gauči
Photo by Werner Heiber on Pixabay

Zdroj článku: deltaproperty.sk

noprint
Email noprint

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 0x
  • 6x
  • 0x
  • 0x

Pridať komentár k článku

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie