Dnes je 02.júla 2022, meniny má Berta

Realitný slovník: Jednoduchá orientácia podľa abecedy: R

Refinancovanie hypotéky

– jednorazové umorenie (splatenie) hypotéky prostredníctvom nového hypotekárneho úveru, spravidla u inej banky.

Rekonštrukcia

– uvedenie do pôvodnej podoby alebo stavu, častejšie prestavba spojená s modernizáciou.

Rekuperácia

– je vlastne spätné získavanie tepla pri vetraní. Vzduch privádzaný do obytného priestoru v rekuperačnej jednotke preberá teplo z teplého vzduchu odvádzaného z obytného priestoru a tak minimalizuje tepelné straty. Vzduchotesný dom je vďaka rekuperácii stále dobre vetraný, pričom takmer vôbec nedochádza k úniku tepla.

Zarosenými oknami sa už viac nemusíte trápiť. Je tu riešení hneď niekoľko!

Revitalizácia

– obnova, uvedenie do stavu, ktorý prináša úžitok.

RPMN

– ročná percentuálna sadzba nákladov – hodnota v percentách, ktorá má umožniť spotrebiteľovi lepšie vyhodnotiť výhodnosť alebo nevýhodnosť poskytovaného úveru. RPSN udáva percentuálny podiel z dlžnej čiastky, ktorý musí spotrebiteľ zaplatiť za obdobie jedného roka v súvislosti so splátkami s čerpaním úveru, správou a ďalšími výdajmi s tým spojenými.

Ručenie

– ručiteľský subjekt na seba jednostranným písomným prehlásením berie povinnosť uspokojiť pohľadávku veriteľa z úverového vzťahu v prípade, že tak neuskutoční dlžník.

Ručiteľ

– fyzická alebo právnická osoba, ktorá je povinná uhradiť veriteľovi pohľadávku, v prípade ak tak z rôznych dôvodov neuskutoční sám dlžník.

mladý muž upratuje svoju domácnosť
Photo by Matthias Zomer on Pexels

Zdroj článku: deltaproperty.sk

noprint
Email noprint

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 1x
  • 4x
  • 0x
  • 0x

Pridať komentár k článku

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie

Warning: Constant WP_USE_THEMES already defined in /data/0/7/077898fe-a9e2-4dcf-9ec0-14e7b02511e6/beevam.sk/web/index.php on line 14