Realitný slovník: Jednoduchá orientácia podľa abecedy: R

Našli sme pre vás perfektný prehľad pre ešte lepšie pochopenie jednotlivých slov z realitnej oblasti. Neprehliadnite ani dnešný realitný slovník! Pokračujeme v slovách na R.

0
16
mladá žena malý kuchynský stôl notebook
Photo by Ekaterina Bolovtsova on Pexels
Refinancovanie hypotéky

– jednorazové umorenie (splatenie) hypotéky prostredníctvom nového hypotekárneho úveru, spravidla u inej banky.

Rekonštrukcia

– uvedenie do pôvodnej podoby alebo stavu, častejšie prestavba spojená s modernizáciou.

Rekuperácia

– je vlastne spätné získavanie tepla pri vetraní. Vzduch privádzaný do obytného priestoru v rekuperačnej jednotke preberá teplo z teplého vzduchu odvádzaného z obytného priestoru a tak minimalizuje tepelné straty. Vzduchotesný dom je vďaka rekuperácii stále dobre vetraný, pričom takmer vôbec nedochádza k úniku tepla.

Zarosenými oknami sa už viac nemusíte trápiť. Je tu riešení hneď niekoľko!

Revitalizácia

– obnova, uvedenie do stavu, ktorý prináša úžitok.

RPMN

– ročná percentuálna sadzba nákladov – hodnota v percentách, ktorá má umožniť spotrebiteľovi lepšie vyhodnotiť výhodnosť alebo nevýhodnosť poskytovaného úveru. RPSN udáva percentuálny podiel z dlžnej čiastky, ktorý musí spotrebiteľ zaplatiť za obdobie jedného roka v súvislosti so splátkami s čerpaním úveru, správou a ďalšími výdajmi s tým spojenými.

Ručenie

– ručiteľský subjekt na seba jednostranným písomným prehlásením berie povinnosť uspokojiť pohľadávku veriteľa z úverového vzťahu v prípade, že tak neuskutoční dlžník.

Ručiteľ

– fyzická alebo právnická osoba, ktorá je povinná uhradiť veriteľovi pohľadávku, v prípade ak tak z rôznych dôvodov neuskutoční sám dlžník.

mladý muž upratuje svoju domácnosť
Photo by Matthias Zomer on Pexels

Zdroj článku: deltaproperty.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte Váš komentár!
Zadajte Vaše meno tuto