Dnes je 23.marca 2023, meniny má Adrián

Provensálska kuchyňa: Gastronomický i architektonický zážitok

Možno vás prekvapí, ale provensálsky štýl s pravým vidiekom nemal v minulosti nič spoločné. Aj keď sa mu hovorí vidiecky, v skutočnosti pochádza z francúzskych palácov. Keď si panstvo potrebovalo oddýchnuť, ideálnym útočiskom pre nich bolo menšie vidiecke sídlo. Na rozdiel od príbytkov plných prepychu, zlata či kryštálu, bolo vidiecke sídlo tým pravým miestom pre nenútenosť a relax.

Vidiecky štýl a kuchyňa zariadená v provensálskom štýle je v súčasnosti vhodná predovšetkým pre ľudí, ktorí potrebujú vypnúť a aj v bežný deň sa cítiť ako na dovolenke. My vám ukážeme vidiecku provensálsku kuchyňu, ktorá sa stane srdcom každého domova.

Francúzi sú známi tým, že si potrpia na funkčnosť. Inak tomu nie je ani čo sa týka kuchyne. Pre nich je to doslova najdôležitejším miestom v dome, ktorý im dáva skutočný pocit rodiny. Kuchyňa je miestom, kde trávia voľný čas so svojou rodinou a s ľuďmi, ktorých majú radi. Preto je častokrát kuchyňa v provensálskom štýle väčšia ako všetky ostatné miestnosti.

V provensálskej kuchyni nesmú chýbať typické prvky ako sú vyrezávané drevené fasády kuchynskej linky, dominantný ostrovček, svetlé záclony či keramické kvetináče. Krásne ukážu a vyniknú aj prútené či kovové dekorácie na stoloch a stenách. Na mieste sú všetky prírodné materiály a rozhodne sa ich nebojte.

Ak si chcete zariadiť svoju kuchyňu v provensálskom štýle, neváhajte. Táto miestnosť sa pre vašu rodinu a priateľov stane nielen oázou oddychu a gastronomických zážitkov, ale aj stredobodom rodinného života.

Alex

Miroslava Kršková
Email Miroslava Kršková

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 9x
  • 0x
  • 0x
  • 2x

Pridať komentár k článku

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie