Prvá pomoc pri kúpe svojho vlastného bývania

Plánujete si kúpiť nehnuteľnosť a neviete si rady? Vyberanie bývania môže byť radosťou, no častejšie vie kupujúceho poriadne potrápiť. My vám poradíme, ako si jednoducho vybrať svoje vysnívané bývanie.

0
3
Kľúče od domu
Zdroj foto: nednapa on Shutterstock

Náš webový magazín sa zameriava na pomoc klientom pri kúpe ich vytúženého bývania. Poskytneme vám profesionálne služby v oblasti vypracovania všetkých potrebných papierov a taktiež vám jednoduchou formou podáme užitočné rady. Parametre nehnuteľnosti, o ktorú máte záujem, už poznáte. Máte predstavu o lokalite, kde budete bývať, výmere a stave bytu alebo domu. Približne viete aj to, akú sumu môžete do svojho budúceho bývania investovať.

Pár s kľúčmi
Zdroj foto: gpointstudio on Shutterstock

V prípade kúpy nehnuteľnosti si treba v prvom rade preveriť, v akej cenovej kategórii sa môžete pohybovať. Ste kupujúci, ktorý využíva službu makléra? Maklér je povinný pred obhliadkou a počas nej zistiť všetky potrebné informácie o nehnuteľnosti za vás.

Na základe toho sa vy môžete plne venovať vašim predstavám o bývaní. Okrem rôznych preberacích zmlúv sa samotné nasťahovanie a celý proces kúpy ešte zďaleka nekončí. Finálnou bodkou za vašim bývaním nastane až vtedy, keď podáte daňové priznanie. Až týmto krokom sa ukončuje celkový proces kúpy a vy si tak môžete vydýchnuť. Bývanie vo vlastnom síce niečo stojí, ale pocit bývať vo vlastnom byte stojí určite za to.

Alex

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte Váš komentár!
Zadajte Vaše meno tuto