Dnes je 20.júla 2024, meniny má Ilja/Eliáš

Tipy na výlety aj turistiku na Slovensku

Hľadáte inšpiráciu, kam sa vybrať počas svojej najbližšej dovolenky? Nemusíte leňošiť len na hotelovej izbe či vo wellness. Vydajte sa objavovať zákutia, pamiatky, zaujímavosti aj top turistické lokality a zábavné atrakcie, ktoré na Slovensku máme. Z dovolenky sa vrátite bohatší o nové a krásne zážitky. Prečítajte si pár tipov na overené tipy na výlety.

Kam na výlet v Trenčíne

Trenčín je obľúbeným centrom Považia. Nájdete tu kultúrne aj historické pamiatky, ktoré budete s radosťou objavovať na vašich výletoch mestom počas dovolenky. Pravidelne sa tu koná aj najväčší hudobný festival na Slovensku nemom Pohoda alebo medzinárodné výstavy, napríklad Trenčín mesto módy.

Pár krokov od centra nájdete Lesopark Brezina, ktorý je skvelý na prechádzky, výlety a môžete tu dokonca jazdiť aj na horských bicykloch a v zime vybehnúť na bežky. V Trenčíne na Mierovom námestí zavítajte do Trenčianskeho múzea a určite nesmiete vynechať ani obľúbenú dominantu nad mestom – Trenčiansky hrad.

Turistika v Slovenskom raji

Slovenský raj je posiaty jaskyňami aj vodopádmi a v okolí nájdete aj mnohé unikátne pamiatky zo svetového zoznamu UNESCO. Stupačky a rebríky sú pre túto obľúbenú turistickú lokalitu typické, pripravte sa teda aj na náročnejšie túry. Odmenou vám však budú krásne výhľady – to všetko v zmysle známeho príslovia: Cesta je cieľ. O tipy na výlety a skvelú turistiku v Slovenskom raji teda určite nebude núdza. Prvý tip na turistiku má názov Havrania skala. Je to jeden z najvyšších vrchov Slovenského raja a dostanete sa sem z obcí Dedinky, Geravy či Stratená. Z parkoviska v Čingove sa môžete vybrať priamo na Tomášovský výhľad.Túra vám bude trvať asi hodinku a odmenia vás krásne výhľady na dolinu Bieleho potoka. Ak vám bude priať pekné pOćasie, môžete dovidieť až na Vysoké Tatry!

Kam na výlet v Nitre

Milovníci prírody, pozor! Náš prvý tip na výlet v Nitre je Botanická záhrada, ktorá sa rozprestiera na ploche 27 hektárov. Uvidíte tu rôzne tropické a subtropické rastliny, ohrozené druhy aj najväčšiu zbierku orchideí na Slovensku. Určite nesmiete vynechať ani Nitriansky hrad, na ktorom v minulosti sídlili nitrianske kniežatá a veľkomoravskí panovníci. Na úpätí vrchu Zobor objavíte daľsí tip na výlet, ktorý dýcha históriou. Zoborský kláštor je barokový kláštorný komplex, ktorý sa vďaka úsiliu reštaurátorov podarilo zachovať a dnes je z neho obľúbená turistická zaujímavosť, ktorá do Nitry láka množstvo návštevníkov. Jedná sa totiž o skvelú lokalitu, kde sa dobre zabavíte aj s deťmi. Čaká tu na nich mnoho atrakcií a interaktívnych prvkov. Z kláštorného komplexu je to na skok do prírody, takže si môžete výlet obohatiť aj o krátku turistiku.

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 8x
  • 0x
  • 0x
  • 0x

Nie je možné pridávať komentáre.

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie