Dnes je 24.apríla 2024, meniny má Juraj

Dovolenka na Slovensku: Čo ponúka Aquacity Poprad a Aquapark Tatralandia?

Vysoké Tatry a ich okolie neprinášajú cestovateľom len turistické zážitky. Veľkej popularite sa tešia aj aquaparky. Pri ich návšteve nenastane problém ani s kvalitným ubytovaním. Medzi najznámejšie mestá v blízkosti Vysokých Tatier patria Poprad a Liptovský Mikuláš. Okrem historických atrakcii či krásnej okolitej prírody vám ponúkajú aj o čosi menej tradičnú zábavu vďaka ich vodných svetov.

Čo vás čaká v aquacity Poprad?

Aquapark v Poprade nie len domáci návštevníci volajú aj svetom zábavy, relaxu a oddychu. Pripravených je pre vás 14 vnútorných a vonkajších bazénov termálneho aj ohrievaného charakteru. Voda sa tu pochybuje medzi 28 a 38 stupňov Celzia. K dispozícii je aj niekoľko toboganov a viac ako 350 vodných atrakcií. Samotná voda obsahuje viac ako 20 minerálov, ktoré priaznivo pôsobia na zdravie človeka. Pre vonkajšie pohybové aktivity nechýba osvetlenie športovísk či bazénov. Vnútorné priestory aj bazény sú taktiež nasvietené rôznymi farbami čo dotvára celkovú atmosféru pobytu v aquaparku.

V rámci tohto komplexu sa nachádza aj niekoľko hotelov. Ubytovanie v Aquacity Poprad patrí medzi to najlepšie tohto druhu. Očakávania budú naplnené pre rodiny ale aj business klientelu. Problémy nenastávajú ani so stravovaním vďaka kvalitnej reštaurácii priamo vo vstupnej hale aquaparku.

V tesnej blízkosti areálu sa nachádzajú aj ďalšie ubytovacie možnosti rôzneho druhu. Ak sa rozhodnete v tejto lokalite stráviť viac dní, môžete svoj „základný stan“ rozložiť vo viacerých hoteloch alebo útulných penziónoch. V tomto smere sa oplatí zamerať na blízko sa ležiacu historickú časť mesta Poprad Spišskú Sobotu. V poslednej dobe sú populárne aj chaty pod Vysokými Tatrami.

Len 0,4 km od AquaCity sa nachádza cenovo mimoriadne dostupný hotel Tatramonti, ktorý vo svojich útrobách skrýva napríklad zaujímavé interiérové minigolfové ihrisko. A čo tak zvoliť si ubytovanie v apartmánoch? Do jedného kilometra od bazénov môžete skloniť hlavu napríklad v City apartment Poprad či Sebivi Apartments.

Tatralandia so štýlovým a netradičným konceptom

Skvelý relax, množstvo dobrodružstiev a zábavu aj pre deti ponúka Tatralandia v Liptovskom Mikuláši. Ide o najväčší vodný areál nie len na Slovensku, konkurenciu v tomto smere nenachádza ani v Poľsku či Česku. Navštíviť ho môžete počas celého roka, čomu sú prispôsobené aj jednotlivé atrakcie. Tou hlavnou sú celoročné bazény s termálnou vodou, rodiny s deťmi ocenia aj detský bazén s atrakciami či služby skúsených animátorov. Hlavne prázdninové radovánky spestria vodné šmýkačky a tobogany. Ak chcete zažiť niečo netradičnejšie, navštívte Western city so show v štýle divokého západu. Samozrejmosťou je veľké množstvo bufetov a reštaurácií.

Ubytovanie v Tatralandii je riešené viacerými formami. Na svoje si prídu fanúšikovia bungalovov aj apartmánov. Zaujímavo ale vyznieva hlavne ich miestny koncept rozdelenia do štýlových osád. Apartmány aj samostatne stojace bungalovy sú umiestnené v radovej zástavbe, čo ich robí vhodnými pre individuálnu aj rodinnú dovolenku. Apartmány sú dvojposteľové alebo štvorposteľové. Nájdete v nich komfortné zariadenie a priestranné miestnosti. Bungalovy tento aquapark ponúka ako TYP B 3+1 s dvojposteľovými alebo trojposteľovými izbami alebo ako TYP C 7+1 v podobe sedemposteľového apartmánu.

Vhodnou voľbou je výber ubytovania v Liptovskom Trnovci, kde sa nachádza aj campingový areál pri Liptovskej Mare. Tu je na výber mnoho druhov ubytovania od chatier, apartmánov až po penzióny. Výhodou je blízka dostupnosť aquaparku Tatralandia a tiež ideálne miesto trávenia letnej dovolenky napríklad aj na lodi. V prípade, že ste aj turistický typ v blízkosti Liptovskej Mary môžete objavovať aj prírodu. Obľúbenou túrou je napríklad Prosiecka a Kvačianska dolina. Na základe uvedeného možno teda poznamenať, že dovolenka na Slovensku vôbec nie je zlý nápad. Čo myslíte?

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 7x
  • 0x
  • 0x
  • 0x

Nie je možné pridávať komentáre.

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie