Dnes je 20.júla 2024, meniny má Ilja/Eliáš

  • Bývanie
  • 0
  • 24. januára 2024, 08:50
  • 3 m, 47 s

Udržateľnosť zasiahla aj hotelový biznis: aké sú aktuálne trendy?

V hotelovom biznise sa udržateľnosť stáva čoraz dôležitejšou. Súčasné trendy v tejto oblasti zahŕňajú niekoľko kľúčových prvkov. Ide napríklad o energetickú efektivitu, kedy hotely investujú do technológií, ktoré znižujú ich energetickú spotrebu. To zahŕňa LED osvetlenie, inteligentné termostaty na úsporu energie a solárne panely na využitie obnoviteľných zdrojov energie. Hotel na horách má špecifické výzvy v oblasti udržateľnosti, ale aj príležitosti na implementáciu ekologických a udržateľných opatrení. Vzhľadom na ťažšie podmienky a klimatické faktory, ktoré ovplyvňujú napríklad hotely vo vyšších nadmorských výškach, hotel na svahu sa môže snažiť o efektívnejšie využívanie energie. To zahŕňa väčšiu izoláciu budov, využívanie obnoviteľných zdrojov energie ako sú solárne panely alebo veterné turbíny a zlepšenie efektívnosti vykurovacieho a chladivého systému. Hotely, ktoré sa zaoberajú otázkou udržateľnosti, sa snažia minimalizovať svoj vplyv na miestnu faunu a flóru, zavádzajú opatrenia na ochranu miestnych ekosystémov a podporujú osvetu o dôležitosti zachovania prírodnej biodiverzity.

Ekologický aspekt ako predpoklad udržateľnosti

Moderne zmýšľajúce hotely sa stále viac orientujú na ekologicky šetrné materiály pri svojej výstavbe a zavádzajú dizajnové prvky, ktoré minimalizujú ich environmentálny vplyv. Veľký kongresový hotel, ktorý ubytuje naraz veľké množstvo klientov, sa o to viac snaží napríklad o zníženie odpadu, čo sa prejavuje prostredníctvom recyklácie, kompostovania a minimalizácie jednorazových plastových produktov. Mnohé hotely sa tiež presúvajú smerom k bezobalovým riešeniam a používajú ekologické náhrady za jednorazové predmety.

Gastronómia ako súčasť udržateľnosti

Pod udržateľnosťou si v rámci hotelierstva môžeme predstaviť aj lokálnu a “eko” stravu. V prvom rade ide o zameranie sa na miestne suroviny a produkty ekologického poľnohospodárstva, čo napomáha znižovať uhlíkovú stopu hotelov. Mnohé hotely sa snažia poskytovať sezónne, miestne a bio potraviny vo svojich reštauráciách.

Podmienky na realizáciu udržateľnejších aktivít

Rastie dopyt po zážitkoch v prírode a ekologicky udržateľných aktivitách. Mnohé hotely ponúkajú programy zamerané na ekoturizmus, ako sú túry, štúdie flóry a fauny či environmentálne vzdelávanie.  Hotely sa čoraz viac angažujú v spoločenských projektoch a podporujú miestne komunity prostredníctvom vzdelávacích programov, dobrovoľníckych aktivít a ekonomických príležitostí.

Stáva sa bežným trendom, že hotely sa snažia získať certifikáty ako LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) alebo iné ekologické certifikácie na preukázanie ich angažovanosti v oblasti udržateľnosti.

Trendy v udržateľnosti nie sú dôležité len pre životné prostredie, ale aj pre zvyšovanie povedomia hostí a prispievanie k trvalo udržateľnému rozvoju celého sektora cestovného ruchu.

Udržateľnosť v hoteloch nie je iba otázkou ochrany životného prostredia, ale aj o vytváraní dlhodobého a udržateľného modelu, ktorý rešpektuje prírodné prostredie a miestnu komunitu, a zároveň poskytuje atraktívne a kvalitné služby pre hostí. Možno aj tieto aktivity a smerovanie hotelov v našej krajine presvedčí viac ľudí, že dovolenka na Slovensku je skvelý nápad.

beevam
noprint
Email noprint

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 1x
  • 0x
  • 0x
  • 0x

Nie je možné pridávať komentáre.

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie