Viete, v ktorom meste zaplatíte za nájom vyše 3 500 €?

Zdá sa vám, že je Slovensko drahá krajina? Nie ste prvý a ani posledný. No stále sú krajiny, v ktorých miniete mesačne niekoľkonásobne viac. Pozrite sa s nami na miesta, ktoré sú synonymom slova luxus a patria medzi najdrahšie vo svete.

0
48
Hamilton Bermudy
Photo by Charles Daidone from pexels.com
  1. Hamilton, Bermudy

Bývanie
Nájom je tu najvyšší z porovnávaných krajín. Pripravte si mesačne 3 577 € za zariadený byt o rozlohe 85 m². Čo je pre porovnanie o 425% viac než v Bratislave.

Strava
Hlboko do peňaženky si siahnete aj pri nákupe potravín. Na tých preplatíte celkom o 257% viac. Napríklad liter mlieka kúpite za 3,54 € a chlieb za 5 €.

Iné
Okrem najvyšších cien za prenájom tu najviac zaplatíte za ženské šaty a paradajky, ktorých cena sa pohybuje 10 € za kilo.

Grand Cayman
Photo by Michel Curi from flickr.com
  1. Grand Cayman, Caymanské ostrovy

Bývanie
Síce je to o niečo menej, no stále viac ako vo zvyšku sveta. Za mesačný nájom zaplatíte 1 745 €. Ten je o 156% vyšší ako v Bratislave. 

Strava
Haruľa tu vôbec nie je najlacnejšie jedlo. Vďaka sume 4 € za kilo zemiakov, naberá celkom luxusný charakter. Chcete ju zapiť mliekom? Pripravte si o 204% viac eur ako na Slovensku.

Iné
Medzi najdrahšie položky nákupného zoznamu určite patrí športová obuv (pre tých, ktorí by chceli vybehať drahé jedlo), ďalej je to zubná pasta či internet.

Mountain View
By Coolcaesar at the English language Wikipedia, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=6980497
  1. Mountain View, Kalifornia, USA

Bývanie
Ďalšie mesto zo zoznamu luxusných lokalít. Ak chcete bývať v Kalifornii, pripravte si mesačne 2 895 € na nájom. Zaplatíte tak o 325% viac ako u nás.

Strava
Na stravu miniete zhruba 1,5 krát viac ako na Slovensku. Najväčší rozdiel je opäť v cene chleba. Ten stojí 2,22 €. Ďalšou drahou položkou z košíka je pivo. Za pollitrovú fľašku kúpenú v obchode necháte o 181% viac ako u nás. 

Iné
Ceny za verejnú prepravu sú 2. najvyššie na svete. Mesačne miniete na cestovanie 143 €, čo je celkom o 412% viac ako u nás. 4. najdrahšou na svete sa stáva suma za 2 lístky do divadla, ktoré Vás vyjdú na 288 €. 

V desiatke na zozname najdrahších miest sveta sú napríklad Zürich, New York či Londýn. 

Ešte stále sa vám ceny na Slovensku zdajú byť také vysoké? Bývali by ste radi v niektorom z týchto miest? Napíšte nám váš názor a zdieľajte s priateľmi naše zaujímavé články. 

Baška 

Údaje sú použité zo stránky Expatistan, ktorá na základe výdavkov na bežný život zoraďuje mestá od najdrahších po najlacnejšie. Ranking je neustále aktualizovaný, vďaka tomu, že do prieskumu môžete doplniť údaje o Vašej krajine. 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte Váš komentár!
Zadajte Vaše meno tuto