Dnes je 23.marca 2023, meniny má Adrián

Slovensko ide mať svoje ďalšie NAJ! Labyrintové prvenstvo

Neďaleko Starej Ľubovne pri rieke Jakubianka sa už pred letom začalo budovať najväčšie bludisko v strednej Európe, ktorého súčasťou bude aj rozhľadňa a sochy. Poslanci opäť rokovali o prenájme pozemku. Podarilo sa! Druhý návrh bol schválený na účely vybudovania mestskej záhrady s labyrintom

Primátor Starej Ľubovne, Ľuboš Tomko vysvetlil, že “Projekt spoločnosti JVR Enterprise, s.r.o., už raz bol predložený. Pod Ľubovnianskym hradom, kde sa labyrint mal pôvodne nachádzať, už je skanzen, Historický vojenský tábor i Vojenská expozícia Michala Strenka. Z dôvodu vysokej koncentrácie atrakcií v tejto lokalite poslanci s návrhom nesúhlasili.“

Podnety pre tento projekt prichádzali hlavne od obyvateľov Starej Ľubovne. Miestni by privítali nové miesta pre relax s rodinou. V bludisku sa bude rozprávať príbeh o Čertovej skale, čím sa zároveň posilní prehľad o histórii mesta.

Bludisko samotné by malo pokrývať plochu vyše 6 400 m². Zvyšok pozemku 11 000 m² bude tvoriť záhrada. V nej sa budú konať rôzne kultúrne a športové podujatia.   

labyrint v blízkosti Jakubianky
https://www.staralubovna.sk/item/najvacsie-bludisko-v-strednej-europe-mozno-vyrastie-v-blizkosti-jakubianky/

Prebehla prvá výsadb stromčekov živého plota, ktoré majú aktuálne výšku 30 cm. Svoju finálnu 2 m výšku by mali dosiahnuť do dvoch rokov, na kedy je naplánované aj predbežné otvorenie areálu.

Čo hovoríte na tento nápad? Priláka Slovensko viac návštevníkov a dostane sa do povedomia týmto prvenstvom? Určite nám napíšte do komentárov či by ste tento labyrint s rodinkou navštívili a taktiež článok zdieľajte ďalej. 

Ivka

noprint
Email noprint

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 1x
  • 4x
  • 0x
  • 0x

Pridať komentár k článku

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie