Najškaredšie stavby na Slovensku. Ktoré sú to?

Žiaľ, nie každá budova je architektonickým skvostom a krásnou dominantou, niektoré sú naozaj skôr päsťou na oko. Áno, aj na Slovensku také máme. Niektoré sú dedičstvom socialistického stavebníctva, iné zasa moderné “tromfy”. Určite aj vy vnímate také vo svojom okolí. My sme taktiež zozbierali zopár exemplárov.

0
515
najškaredšia stavba na slovensku
Photo by @david__romera on Instagram
Slovenský rozhlas

Ikonická obrátená pyramída v hlavnom meste delí ľudí na dve kategórie. Tí, čo ju tolerujú (z nostalgie či ľahostajnosti) a tí, čo by ju najradšej už v živote nevideli. A pritom ide o oceňovanú stavbu. Britské periodikum The Telegraph však pyramíde venoval pomerne nelichotivú poctu – zaradil ju medzi 21 najškaredších budov na svete

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa REFRESHER Slovensko (@refreshersk),

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa SLOVAK ARCHITECTURE (@slovakarchitecture),

Komplex River Park

V Bratislave ešte ostaneme. Určite už každý z vás videl pohľadnice z turistických rezortov, na ktorých vidieť luxusný hotel uprostred palmového raja. Čo viac si k relaxu priať, však? Teraz si však palmový raj zameňte za pobrežie Dunaja a hotel za jeho mladšieho, škaredšieho brata. Zoznámte sa, toto je River Park.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa RoofCrew Bratislava (@roofcrew.bratislava),

Kostol Kráľovnej pokoja v Prešove

Ak si chcete ísť zaplávať, určite nezablúdite do kostola. Komu by sa to už len stalo, že? No možno nejakému “cezpoľnému” návštevníkovi Prešova, ktorý si zmýli kostol Kráľovnej pokoja s fasádou aquaparku. No uznajte, nevyzerá budova ako krytá plaváreň? Utopiť sa tu však môžete iba v omšovom víne.

kostol prešov
https://photos.wikimapia.org/p/00/07/18/45/44_big.jpg
Terminal Vlak Bus Shopping

Odhliadnuc od komického názvu, ktorý vyprodukoval množstvo vtipov, táto budova má komický potenciál aj svojím výzorom. Predovšetkým žltý “gril” nad hlavným vchodom púta pozornosť už z diaľky. Avšak musíme uznať, že minimálne z hľadiska praktickosti ide o zlepšenie oproti polorozpadnutému terminálu, ktorý tu stál predtým

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Carl Stahl ARCH Czech Republic (@carl_stahl_arch_czech_republic),


Prevažne prinášame články o tom peknom, čo architekrúra a život prináša. Občas natrafíme aj na tie menej príťažlié okamihy a stavby. Aj vy poznáte nejaké superškaredé budovy? 

Posibr

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte Váš komentár!
Zadajte Vaše meno tuto