Toto je 5 nástrojov, ktoré nesmú chýbať správnemu kutilovi

Mnohí z nás radi doma niečo „majstrujú“. Pre niektorých je to zamestnanie, pre iných záľuba, no pre každého je dôležité správne vybavenie. Ako si vybrať to, čo naozaj potrebujeme?

0
22
domáci kutil
Photo by @zacbuilds on Instagram
Majster bez kladiva? Nemožné!

Každý nám dá za pravdu, že žiadna domácnosť sa nezaobíde bez dobrého kladiva, klincov, skrutkovača či rebríka. Ich použitie je multifunkčné a u správneho kutila by určite nemali chýbať.

Vyberte správnu vŕtačku

Sieťová, príklepová či akumulátorová? Každá z nich má svoju výhodu. Sieťová sa používa najčastejšie, najmä v domácnostiach, keď treba zavŕtať napríklad poličku, obraz či rám na fotografie. Avšak, keď chceme vŕtať do muriva či betónu, lepším riešením je príklepová vŕtačka.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Путешествия || Стиль || Акула (@agress_ka),

No ak chceme používať vŕtačku na mieste, kde nie je prívod elektrického prúdu, najvhodnejšou bude akumulátorová vŕtačka, ktorá sa dnes stáva veľmi obľúbenou.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Claire Ellery (@claireellery),

Na zjemnenie – uhlovú brúsku

Brúska vznikla primárne na opracovanie kovu, ale dnes je jej škála využitia veľká (rezanie a brúsenie obkladov, betónu, plastu či dreva). Treba dbať na výber veľkosti kotúču – podľa toho, čo sa chystáme robiť – ktoré sa pohybujú vo veľkostiach s priemerom 115-230 mm.

Adrenalín stúpa s motorovou pílou

Pílenie sa stáva najčastejšou činnosťou domácich kutilov. Či sa už jedná o pílenie na výrobu (napr. nábytku) alebo na prípravu paliva, dobrá píla má byť vždy poruke.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Kody Hickman (@its_ya_boy_kody_),

A čo poviete na takéhoto majstra?

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Silky Steve (@djprowse),

Kosačka, krovinorez

O trávnik či živý plot sa starať musíme. Na to nám veľmi dobre poslúži kosačka  a na ťažšie dostupných miestach (napr. okolo kríkov) môžeme použiť krovinorez.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Myc (@mycdawg),

Dúfame, že sme vám pomohli vybrať tie správne nástroje do vašej domácnosti a ak používate niečo iné, čo by mohlo byť inšpiráciou pre nás a našich čitateľov napíšte nám na náš Instagram @beevam.sk.

Veronika

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte Váš komentár!
Zadajte Vaše meno tuto