Rezeň s cestovinami – aj taká môže byť vôňa sviečky

V minulosti ľuďom na prevoňanie domova stačil čerstvo upečený chlebík či koláč. Dnes sú za mimoriadne obľúbené považované rôzne formy domácich vôní, medzi nimi aj vonné sviečky. Okrem toho, že krásne voňajú, pôsobia magicky a dokážu vytvoriť tú pravú atmosféru domova.

0
25
vonná sviečka drevo
Photo by @nurzcandle on Instagram
Vône, na aké si len spomeniete

Sviečky ako také už nepatria len k oslavám Vianoc alebo sviatku Všetkých svätých. Výrobcovia dnes ponúkajú nespočetné množstvo sviečok rôznych tvarov a vôní. Vôňa nás dokáže nielen naladiť, ale aj ovplyvniť naše správanie, rozhodovanie. 

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa 핸드메이드소소 (@handmadesoso),

Príjemná vôňa pomáha aj na zníženie stresu, vytvorenie pocitu bezpečia, harmónie, nehy, zmyselnosti, či zlepšenie spánku. 

Momentálne je za absolútneho favorita medzi výrobcami vonných sviečok považovaná  americká značka Yankee Candle, ktorá oslavuje už 50 rokov na trhu. Najobľúbenejšie vône tejto značky sú levanduľa, čerešňový kvet, bavlna, kašmír a čierna čerešňa. V portfóliu značky nájdete aj bizarné vône ako napríklad rezeň s cestovinami. Zaujímavé, čo poviete?

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Yankee Candle (@yankeecandle),

Pozor na príliš časté pálenie!

Ako  všetko, aj pálenie vonných sviečok má aj svoje nevýhody. Len málokto si uvedomuje, že spolu s peknou vôňou produkujú vonné sviečky aj množstvo škodlivých látok. Nezabudnite preto na dostatočné vetranie miestností, v ktorých vonné sviečky pálite. Menším zlom alebo alternatívou k vonným sviečkam sú prírodné sviečky z včelieho vosku. 

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Cocohive (@cocohiveuk),

Ak ste ešte vonné sviečky nevyskúšali, je najvyšší čas. Určite ich oceníte najmä počas jesenných a zimných dlhých večerov. A nezabudnite, aj pri vonných sviečkach platí – všetko s mierou!

Ištok

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte Váš komentár!
Zadajte Vaše meno tuto