Dnes je 29.mája 2023, meniny má Vilma

Na tobogáne rovno z chodníka korunami stromov

Chodník korunami stromov…

Chodník korunami stromov sa nachádza uprostred pestrých lesov Bachledovej doliny. Celková dĺžka chodníka je viac ako 600 metrov a nachádza sa vo výške 24 metrov nad zemou. Nenechajte si ujsť ani výhľad z 32 metrov vysokej veže, odkiaľ uvidíte štíty Belianskych Tatier ako na dlani. 

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Natalia Szaciłło (@n_szacillo),

…je náučný a zábavný

Súčasťou chodníka sú informačné tabule, z ktorých sa dozviete zaujímavé informácie o faune, flóre a živote miestnych lesov. A pokiaľ sa budete chcieť z chodníka dostať rýchlo dolu, je tu aj 67 metrov dlhý suchý tobogan, ktorý dodá vášmu výletu pravý adrenalínový zážitok.

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Karolina Nawojska (@karolaaaaaan),

Lyžiarske stredisko Bachledka SKI & SUN

Bachledova dolina je obľúbená aj vďaka lyžiarskemu stredisku Bachledka. Nájdete tu 8,5 km zjazdoviek všetkých typov náročností, na ktoré vás vyvezie 4-sedačková lanovka Jezersko a ďalších 6 lyžiarskych vlekov.

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Renate (@_______renate_______),

Turistika aj pre „rekreačných turistov“

Turistika v Bachledovej doline je veľmi príjemná, a to najmä preto, lebo tu nie je toľko ľudí ako v susedných Vysokých Tatrách. Ak obľubujete vysokohorské výlety, odporúčame vám v tejto oblasti navštíviť aj Monkovu dolinu s prechodom cez Široké sedlo (1825 m), až na Kopské sedlo (1749 m). Celá túra trvá približne 4 hodiny tam a o niečo menej späť. 

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Aparatka (@_aparatka_w_podrozy_),

Poznáme cestu

Dolina i rekreačná oblasť je prístupná cestou, odbočujúcou z I/66. Popri ceste a neskôr popri vleku vedie žltá značka z rázcestia Ždiar, Bachledova dolina na Malú poľanu ku chodníku v korunách stromov. Pre zdatných vysokohorských turistov je tu možné dostať sa po hrebeni z Magurského sedla. Táto trasa je značená modrou značkou. 

No môže byť ten výhľad taký nádherný?

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Maciej Malinowski (@fotografwterenie),

Ak sa vám článok páčil, nezabudnite nám dať lajk. Do komentára nám zároveň môžete napísať, čo sa vám na Bachledovej doline páčilo najviac. Budeme sa tešiť na vaše odpovede. 

Martin

noprint
Email noprint

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 1x
  • 4x
  • 3x
  • 0x

Pridať komentár k článku

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie