Moderná fasáda domu. Nebojte sa experimentovať!

Fasáda domu je prvok, ktorý hlboko ovplyvňuje celkový vzhľad domu. Hovorí sa, že je odrazom vkusu majiteľa a preto si mnohí dávajú pri výbere správnych materiálov či farby veľmi záležať. Vzhľad je určite dôležitý no pri výbere treba dbať aj na funkčnosť vybranej fasády, ktorá by mala plniť aj akúsi ochrannú funkciu domu.

0
877
tehlová stena
Photo by @living_countrystyle on Instagram
OMIETKA

Najčastejšie majitelia siahajú po klasickej omietke, ktorú farebne zladia so strechou a inými detailmi domu. Súčasné omietky majú výbornú odolnosť voči dažďu, snehu, UV žiareniu či hubám a plesniam. Už dávno neplatí, že vo svete omietok dominuje len biela farba. S farebnosťou sa dnes už experimentuje a ľudia sa neboja vyberať aj častokrát netypické farebné kombinácie.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Lands Dizajn (@lands_dizajn),

TEHLA

Dôvodom, prečo sú lícové tehly tak obľúbeným materiálom je ich mrazuvzdornosť, stálosť farby a dlhá životnosť. Tento typ fasády sa realizuje dvoma spôsobmi – lepením tehlových pásikov alebo murovaním zo samotnej tehly.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Fasádne obklady Pener (@fasadneobkladypener),

DREVO

Drevená fasáda sa prakticky hodí na všetky typy domov. Nemusí sa jednať len o drevodomy no perfektne sa vyníma aj na murovaných domoch. Dôležité je vybrať správny druh dreva. Pri tomto type fasády je totiž údržba náročnejšia a je potrebné dosky častejšie natierať ochrannou vrstvou.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Veronika Pánková (@veronika.pankova_vepa),

KAMEŇ

Ide o drahší druhy fasády. Môže byť použitý obklad z kameňa alebo umelého kameňa. Stavbe dodáva luxusný a nadčasový vzhľad.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa DD Studio (@ddouble.studio),

VLÁKNOCEMENT

Vláknocementové dosky sú vhodným riešením pre tých, ktorí radi siahajú po ekologických a nadčasových materiáloch. Vláknocement sa vyznačuje svojou vysokou odolnosťou voči poveternostným podmienkam či manuálnemu poškodeniu. Tieto dosky je možné prispôsobiť aj tvarovo a tak môže vzniknúť veľmi zaujímavá a niekedy atypická fasáda, ktorá zaujme nejedno oko.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa @shera_doska,

Výber je široký. Treba si hlavne uvedomiť, že svoj dom nestaviate ani na päť ani na desať rokov. Výber fasády v žiadnom prípade netreba podceniť. Spravte si dôkladnú analýzu a poradte sa s odborníkmi.

Simm

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte Váš komentár!
Zadajte Vaše meno tuto